Taśma filmowa

Polski serwis streamingowy Nowe Horyzonty będzie oferował tylko ambitne kino. Zero paździerzy

Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty jest znany wszystkim tym którzy wychodzą ze swoimi zainteresowaniami dobrym filmem poza najnowsze blockbustery. To dla nich powstaje całkiem odmienny serwis streamingowy – Howe Horyzonty VOD.

200 starannie wyselekcjonowanych filmów

Howe Horyzonty VOD powstało z inicjatywy organizatora MFF Nowe Horyzonty, American Film Festival i MFF Kino Dzieci, oraz przy współpracy z dystrybutorem Gutek Film. Ponieważ Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty już od 20 lat oferuje uczestnikom możliwość zapoznawania się z wybitnymi produkcjami kina niezależnego i artystycznego, jego organizator postanawia przenieść tę wyjątkowość do naszych domów.

Filmy, które „na start” pojawią się w ofercie nowej platformy, będą wybrane przez kuratorki i kuratorów, którzy od lat przygotowują program wydarzeń Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Wśród nich znajdą się dzieła debiutujące wcześniej na festiwalach w Cannes, Wenecji, Toronto i Berlinie. Znajdziemy tam też produkcje, których próżno szukać na Netfliksie czy w HBO GO, na przykład takie perełki jak Metamorfoza ptaków Catariny Vasconcelos, Przynęta Marka Jenkina oraz Holiday Isabelli Eklöf, czy nagrodzony w Berlinie Dau. Natasza Ilyi Khrzhanovskiego i Jekateriny Oertel.

Zbiór filmów w Howe Horyzonty VOD będzie stale się powiększał. Zgodnie z zapowiedziami, do końca roku na platformę ma trafić blisko 500 filmów. O odpowiednią różnorodność zadba dystrybutor filmów kina niezależnego Gutek Film.

Oprócz tego w usłudze znajdzie się dostęp do tytułów sygnowanych przez Kino Dzieci, którymi można zainteresować młodego widza. Wyjątkową opcją będzie możliwość filtrowania biblioteki filmowej, dostosowując ją do wieku dziecka.

Strona startowa nowehoryzonty.pl

Ile to będzie kosztować?

Po założeniu konta w serwisie, filmy będzie można wykupywać pojedynczo lub płacić za nie w pakietach. Koszt jednorazowego seansu będzie wahał się od 7,90 złotych do 12,90 złotych – w zależności od tego, czy będziemy chcieli zapoznać się ze starszym uznanym tytułem, produkcją premierową, czy też taką, która zostanie umieszczona na platformie ekskluzywnie.

Inną (i znacznie bardziej korzystną) opcją jest wykupienie pakietu:

  • 15 filmów za 49 złotych
  • 30 filmów za 89 złotych

Pakiet będzie można złożyć z produkcji znajdujących się w specjalnej sekcji 216 tytułów. Zakup pakietu będzie możliwy czasowo – jest to promocja przeznaczona specjalnie na start Howe Horyzonty VOD. Nowy serwis wideo oficjalnie rusza 26 lutego.