Nowe flagowce od Samsunga dostaną ekran 120 Hz!

Nowe flagowce od Samsunga dostaną ekran 120 Hz!

Do premiery serii Galaxy S20 od Samsunga pozostało już niewiele czasu. Nie powinno więc dziwić, że z biegiem czasu będziemy poznawać coraz to więcej detali związanych ze specyfikacją tych urządzeń. Ot, na przykład informacji o częstotliwości odświeżania wyświetlacza.

W tym roku Samsung strzeże swoich tajemnic handlowych całkiem nieźle. Mówiąc wprost, o nowych flagowcach wiemy niewiele. Jest dużo prawdopodobnych domniemań, jednak nie można ich jeszcze brać za stuprocentowe fakty. Z tych „pewniaków”, warto pochylić się nad ilością pamięci na dane. Urządzenie o kodowej nazwie SM-G981 (Samsung Galaxy S11e/20e) ma dostać 128/512 GB na pliki, Galaxy S11/S20 – 128/256/512 GB, a najwyżej lokowany produkt z tegorocznych Esek – 128/256/512/1024 GB miejsca.

Poznaliśmy datę premiery Samsunga Galaxy S11 (S20?) i Galaxy Z Flip!

Jest też niemal pewnym, że urządzenia będą czerpać pełnymi garściami z dobrodziejstw nowej, rewolucyjnej matrycy ISOCELL. Dokładnie tej samej, którą po raz pierwszy widzieliśmy w akcji w Xiaomi CC9Pro. Sensor ma 108 Mpix, a dzięki technologii Tetracel, piksele będą łączyć się z czterech pikseli w jeden, dzięki czemu zdjęcia wyjściowe będą zapisywać się w rozdzielczości 27 Mpix. O tym, że to rozwiązanie ma wielki potencjał, świetnie świadczą nowe wyniki w rankingu DxOMark.

No i wreszcie, wyświetlacz. Czy też może raczej, wyświetlacze. Właśnie tego modułu dotyczą najnowsze plotki, które dostarczył niezawodny leakster, @IceUniverse. Tej postaci nie trzeba fanom technologii przedstawiać zbyt długo. Jego informacje zwykle znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Jeśli tak będzie i tym razem, to już teraz można obwieścić, że tegoroczne flagowce z linii S od Samsunga (Galaxy S20 / S11, Galaxy S20+/ S11+ i Galaxy S20 Ultra/ S11 Ultra) dostaną ekrany odświeżane przy 120 Hz. To świetny wynik, który wywrze presję na konkurentach, wliczając w to OnePlusa, który rozpoczął ten wyścig.

Wszystkie szczegóły zostaną przez producenta ujawnione już za miesiąc z małym hakiem. Wiemy już oficjalnie, że premiera odbędzie się 11 lutego w San Francisco. Coś mi podpowiada, że to tego czasu jeszcze nie raz i nie dwa razy będziemy mogli pisać Wam newsy o kolejnych przeciekach, które – być może – pozwolą nam poznać możliwości smartfonów Samsunga przed ich oficjalną prezentacją.

źródło: IceUniverse na Twitterze