Emotki na rok 2020. Wyrazicie siebie za pomocą ikony… płuc

Kolejny rok to nowości nie tylko w świecie mobilnych urządzeń. Zmiany zachodzą również w sposobie, w jaki komunikujemy się ze sobą. Aby nadążyć za potrzebami szybko zmieniającego się świata, zaktualizowana została lista tzw. emoji czyli ikonek będących odpowiednikiem „pisanych” emocji.

Choć dla większości osób temat emotikonów nie wydaje się pewnie zbyt ciekawy, przyznać należy, że są one interesującym studium stale zmieniającego się sposobu wyrażania uczuć w komunikacji międzyludzkiej.

Unicode Consortium, organizacja non-profit czuwająca nad ich unifikacją, dba o to by powstawały one nie tylko w oparciu o nowe potrzeby użytkowników, ale także z uwzględnieniem istotnych zmian kulturowo-obyczajowych, stale zachodzących we współczesnym społeczeństwie.

Źródło: Emojipedia

Wśród przedstawionych na stornie Emojipedii, nowych 117 ikonek, wypatrzeć można oczywiście dość osobliwe przykłady, jak chociażby przepychacz sanitarny czy ludzkie płuca, a także serce – w bardziej „realistycznej” odsłonie niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Środowiska chirurgów na całym świecie mogą z pewnością czuć się usatysfakcjonowane.

Na etui od AirPods wygrawerujesz już nie tylko tekst, ale i emoji

W pakiecie Emoji 13.0 postawiono także na pełną równość płci w trakcie projektowania niektórych piktogramów, dzięki czemu otrzymaliśmy emotki zarówno karmiącej butelką matki jak i ojca. Podobnie wygląda sytuacja że strojem ślubnym: znajdziemy tam kobietę ubraną w garnitur oraz mężczyznę w białej sukni. Do użytku wszedł także w tym roku oficjalny symbol oraz flaga transgender.

Źródło: Emojipedia

Ikonki projektowane są także w kilku wersjach uwzględniających różne kolory skóry przedstawionych postaci – ich wariacje można dopasować do własnych preferencji z poziomu wybranej aplikacji tekstowej. Wszystkie nowe emotki wraz z wyjaśniającymi opisami znaleźć możecie na stronie Emojipedii, lub w poniższym udostępnionym przez portal filmie.

Które z nowych emoji najbardziej przypadły Wam do gustu?

Źródło: Emojipedia