Nowe APU od Intela: Cherry Trial-T - Tabletowo.pl

Nowe APU od Intela: Cherry Trial-T

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Nowe APU od Intela: Cherry Trial-T Nowości Plotki / Przecieki

W odpowiedzi na nowe APU od AMD – Mullins oraz Beema – które, zdaniem producenta, mają być „bardzo konkurencyjne w stosunku do Bay Trail-T”, Intel szykuje już następcę swoich ostatnich układów. Mowa tu o platformie Cherry Trail-T.

W sieci pojawił się slajd ujawniający nieco informacji na temat nadchodzących procesorów produkowanych w 14 nm procesie technologicznym. Dowiedzieć się z niego możemy, że urządzenia oferować mają cztery rdzenie i cztery wątki, taktowanie względem Atoma Z3770 ma wzrosnąć o 300 MHz do poziomu 2.7 GHz. Co więcej, układy wspierać mają do 8 GB pamięci RAM DDR3 o częstotliwości 1600 MHz, a przepustowość pamięci ma wzrosnąć do poziomu 25,6 GB/s. Dodatkowo, Cherry Trail-T oferować będzie wsparcie dla wyjść wideo Display Port 1.2 oraz HDMI 1.4b. Nie zabraknie również obsługi rozdzielczości 4K.

Więcej szczegółów na temat nadchodzącej platformy możemy się spodziewać już wkrótce.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona