Nowa Xperia będzie wyglądała zupełnie inaczej od dotychczasowych? Są pierwsze zdjęcia | Tabletowo.pl

Nowa Xperia będzie wyglądała zupełnie inaczej od dotychczasowych? Są pierwsze zdjęcia

Dołącz do dyskusji 0

Kojarzycie Sony Xperię X? A Xperię Z5? A Xperię Z3+? A Xperię Z2? A pierwszą Zetkę? Co je łączy? Ten sam pomysł projektowy – Omni Balance, z którym Sony nie zrywa od lat, a jedynie go lekko modyfikuje w kolejnych modelach. Okazuje się jednak, że niedługo sytuacja może ulec sporej zmianie.

Do sieci przedostały się zdjęcia mające rzekomo przedstawiać nadchodzący smartfon japońskiego koncernu, znany pod nazwą kodową Sony Xperia F8331. Jak można łatwo zauważyć, zmian w stosunku do ostatnich modeli Sony, jest wiele. I nie mówię tu wyłącznie o porcie USB typu C, którego ten producent nie zastosował dotychczas w żadnym modelu, a o ogólnym wzornictwie modelu.

Sony przyzwyczaiło nas do mocno zaoblonych krawędzi i zaokrąglonych rogów, podczas gdy na zdjęciach wyraźnie widzimy smartfon, który… jest dużo bardziej kwadratowy. Bryła wygląda na bardziej surową, ale za to ekran wygląda na lekko zakrzywiony (ale może to być po prostu 2.5D, dające taki efekt). Nie wiem dlaczego, ale na pierwszy rzut oka przypomina mi nieco BlackBerry Priv.

Kiedy premiera tego smartfona? Trudno powiedzieć, aczkolwiek najbardziej prawdopodobna data to początek września, czyli targi IFA 2016 w Berlinie. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na szczegółowe informacje na ten temat – wraz ze specyfikacją techniczną, na temat której, w tym momencie, niestety nie wiadomo nic.

źródło: gsmarena, pocketnow

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona