Nowa nazwa interfejsu Metro to... Windows 8? 19

Nowa nazwa interfejsu Metro to… Windows 8?

Nowa nazwa interfejsu Metro to... Windows 8? 20

Wygląda na to, że kreatywność nie jest mocną stroną Microsoftu. W weekend dotarły do nas informacje, że w wyniku sporu z niemiecką spółką Metro AG, nazwa interfejsu użytkownika będącego częścią systemu Windows 8 zostanie zmieniona. Do dziś mogliśmy się tylko domyślać nowej nomenklatury i zastanawiać się, jaka nazwa najlepiej pasowałaby do pulpitu składającego się wyłącznie z kolorowych kafelków i dużych czcionek. Nawet nie przyszło nam do głowy, żeby „Metro” zamienić na „Windows 8”, a tymczasem tak się stało.

Wskazuje na to slajd reklamowy nowego tabletu Lenovo ThinkPad Tablet 2. Na jednej z belek podkreślających najważniejsze funkcje urządzenia widnieją słowa „Desktop and Windows 8 Apps”, które oznaczają kompatybilność z aplikacjami napisanymi z myślą o tradycyjnym pulpicie komputerowym oraz minimalistycznym interfejsie tabletowym. Kiedy w poprzednio publikowanych materiałach odnoszono się do tej funkcji, używano określenia „Aplikacje Metro”. Zamienienie „Metro” na „Windows 8” ewidentnie sugeruje, że oficjalna nazwa interfejsu systemu Windows 8 to Windows 8. Teraz już wiecie, dlaczego we wstępie napisałem, że kreatywność nie jest mocną stroną Microsoftu?

Jeżeli o mnie chodzi, zdążyłem przyzwyczaić się do „Metro” i zawsze będę określał UI Windows 8 tym mianem. „Metro” utożsamia dynamikę, nowoczesność i prostotę, a „Windows 8” jest jedynie kolejną próbą ujednolicenia marki.

via The Verge