Nadchodzi nowa mobilna gra z serii Monster Hunter

Gier mobilnych na bazie wielkich marek nigdy mało! A przynajmniej tak sądzą producenci gier – w tym Capcom. Co prawda ja akurat lubię, gdy za grą mobilną nie stoi tylko duża marka, ale i przemyślana rozgrywka z uczciwym modelem zarabiania. Czy taki będzie Monster Hunter Riders? Już wkrótce się przekonamy.

Monster Hunter Riders to ciekawe połączenie gry w uniwersum Monster Hunter z modelem rozgrywki przypominającym… serię Pokémon! Od teraz nie tylko będziemy polować na przeróżne potwory, ale również je oswajać i trenować. Podróżować będziemy na kontynencie Felgia, który różni się od tego, co dotychczas widzieliśmy w grach z serii Monster Hunter, jednak spokojnie + na brak widowiskowych walki również nie będziemy mogli narzekać. Brzmi ciekawie i pomysł ten nieźle może się sprawdzić na urządzeniach mobilnych. Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun gry w języku japońskim, w którym znajdują się fragmenty rozgrywki.

W pierwszej kolejności Monster Hunter Riders zadebiutuje w Japonii, dokładniej pod koniec lutego 2020 roku. Później możemy się spodziewać premiery na zachodnich rynkach. Gra ma być oparta o model free to play z mikrotransakcjami i dostępna będzie na smartfony z systemami iOS oraz Android.

Zauważę jednak, że Monster Hunter Riders może nie mieć łatwego życia na smartfonach, za sprawą dość sporej konkurencji, np. w postaci Rangers of Oblivion. Mimo wszystko mam nadzieję, że za tytułem nie stoi tylko duża marka, jaką jest Monster Hunter, ale i solidna rozgrywka. Trzymam też kciuku za to, że Capcom wzięło pod uwagę błędy konkurencji i nie zafunduje nam podobnego rozczarowania, co Mario Kart Tour od Nintendo.

Trzy rzeczy, za które pokochałem Monster Hunter: World

Sprawdzicie Monster Hunter Riders na swoich smartfonach i tabletach?

Źródło: destructoid.com, YouTube