Nintendo ogłasza testy nowej gry z Pokemonami na smartfony

Nintendo wprowadza na urządzenia mobilne nową grę z Pokemonami w roli głównej. Nosi ona nazwę Pokemon Rumble Rush i jest już dostępna do pobrania – o ile masz urządzenie z Androidem i mieszkasz w Australii.

Zasady Pokemon Rumble Rush podobne są do gry Pokemon Go – musimy polować na małe stworzonka za pomocą telefonu, przy czym nowa gra przypomina bardziej karciankę. Program nie wykorzystuje naszej lokalizacji ani rozszerzonej rzeczywistości, więc grać będziemy mogli nie ruszając się ze swojej kanapy. Gra zachęca do odwiedzania wirtualnych wysp w poszukiwaniu dzikich stworków, w nadziei, że niektóre z nich zechcą dołączyć do naszego zespołu.

Reklama

W miarę jak będziemy powiększać swoją kolekcję Pokemonów, zmierzymy się z coraz potężniejszymi okazami. Ponadto, siła jakiegoś gatunku Pokemona będzie zależeć od tego, ile jego okazów uda nam się złapać. Ten ciekawy system, zaimplementowany do Pokemon Go szybko zamieniłby Rattatę w ultra mocnego stworka. Zapewne w Rumble Rush znajdziemy więc całkiem inny balans rozgrywki.

Gra będzie premiować rozwijanie swojej drużyny, bo przyda się to później podczas rzucania wyzwań Super Bossom, którzy znajdą się na odwiedzanych przez nas wyspach. Zanim podejmiemy się walki, będziemy w stanie przygotować do niej swoje Pokemony. Wygląda na to, że podczas starć dostępne będą dwa rodzaje dodatków: wzmacniające naszego Pokemona oraz przywołujące kolejnego.

Pokemon Rumble Rush będzie dostępna jako przygodowa gra typu free-to-play. Jak można się spodziewać po takim formacie wydawniczym, znajdziemy w niej sporo elementów pobocznych, które przyspieszą rozwój naszych Pokemonów, dostępnych do kupienia za wirtualną walutę w grze oraz prawdziwą gotówkę.

źródło: sklep Google Play dzięki Phone Arena