A już miałem usuwać Pokemon Go. Niantic wkrótce doda funkcję robienia zdjęć wszystkim złapanym stworkom

Niantic ogłosiło dzisiaj rychłą premierę nowej funkcji w Pokemon Go, która sprawi, że gracze będą częściej przełączać się w tryb kamery rozszerzonej rzeczywistości. Nadchodzi Go Snapshot.

To nie tak, że wcześniej nie dało się robić zdjęć Pokemonom – owszem, było to możliwe, ale tylko w wypadku stworków napotkanych przez nas podczas pieszych wędrówek. Tryb AR+ zyska teraz nową opcję. Dzięki Go Snapshot będziemy mogli uwiecznić dowolnego Pokemona, którego już złapaliśmy.

Reklama

Po wybraniu stworka z listy złapanych Pokemonów, zobaczymy ikonę aparatu, która przeniesie nas do narzędzia przechwytywania zdjęć. Stworzonko pojawi się w miejscu, w które rzucimy Pokeballem. Pokemony będzie można przemieszczać, by wykadrować idealne zdjęcie. Żeby przyciągnąć uwagę pupila, będzie można go pogłaskać lub poklepać – oczywiście przez dotknięcie jego postaci na ekranie smartfona.

Każde zdjęcie będzie zapisywane w galerii telefonu.

Laura Warner, game designer z Niantic, powiedziała, że ideą Go Snapshot jest zachęcenie graczy do robienia większej liczby zdjęć. Jak stwierdziła, do tej pory nie było to zbyt łatwe, jako że można było sfotografować tylko „dzikie” Pokemony, jeszcze przed ich złapaniem.

Niantic przekazało, że funkcja już wkrótce trafi na aplikacje przeznaczone dla Androida i iOS.

 

źródło: Pokemongolive przez Android Authority i The Verge