Dwie nowe gry z Pokemonami pojawiły się na Facebooku, praktycznie znikąd

Jeśli jesteście fanami Pokemonów, to zapewne zagrywacie się teraz w Pokemon Sword i Shield. Jednak jeśli nie macie przy sobie Switcha, możecie zadowolić się grami, które bez wcześniejszej zapowiedzi wpadły na Facebooka.

W tym tygodniu wśród gier, które można uruchomić za pośrednictwem aplikacji Facebook, pojawiły się dwa nowe tytuły mobilne od The Pokemon Company. Są to:

  • Pokemon Tower Battle
  • oraz Pokemon Medallion Battle.

Pokemon Tower Battle pozwala konkurować ze sobą graczom z całego świata, podczas próby ułożenia jak najwyższej wieży z Pokemonów, nie zrzucając żadnego z nich z platformy. Można nawet złapać spadającego stworka w powietrzu i wrzucić go na pokemonowy stos ponownie. Sporo zależy od naszego planowania i szybkiego refleksu. Grać można także ze znajomymi, zapraszając ich do zabawy wybrane osoby.

Pokemon Medallion Battle nie jest na razie dostępne w Polsce. Gra przypomina trochę legendarne tazosy: gracze zbierają i poddają ewolucji Pokemony, które pojawiają się w formie medalionów. Im dłużej gramy, tym większe szanse mamy na zdobycie nowych odznak i poszerzenie zasobów naszego Pokedeksu. Nie wiadomo, czy tytuł ten będzie dostępny dla naszego regionu, a jeśli tak, to kiedy.

Jeśli chcecie wypróbować Pokemon Tower Battle, wystarczy znaleźć sekcję gier w aplikacji Facebooka lub Messengera – nowość powinna wyświetlić się jako jedna z ostatnio dodanych gier.

Pokémon GO wprowadzi walki online w ligach na początku 2020 roku

źródło: Facebook Gaming