Pokemon Go
Pokemon Go / Niantic

Pokémon GO wprowadzi walki online w ligach na początku 2020 roku

Pokémon GO mimo, że wielce popularne od czasu swojej premiery w 2016 roku aż do dziś, nie ma wielu funkcji, które chcieliby zobaczyć fani. Jedną z nich jest możliwość pojedynkowania się z innymi. Co prawda możemy zrobić to z naszym przyjacielem, ale tylko jeśli jest w pobliżu. Już niedługo ma się to zmienić.

Reklama

Niantic potwierdziło prace nad ligami Pokémon w grze. Nazywać się to będzie GO Battle League. Niestety nie będziemy mogli brać udziału w lidze i pojedynkować się kiedy tylko będziemy chcieli. Aby zdobyć przepustkę na pojedynek będziemy musieli się po prostu nachodzić, podobnie jak podczas wykluwania jajek.

Reklama

Po użyciu przepustki walczyć będziemy z innym graczem Pokémon GO, który niekoniecznie znajduje się w naszej okolicy. Za wygrane i przegrane mecze najprawdopodobniej przyznawane będą nam punkty, ponieważ Niantic wspomina o ligach, do których będziemy przydzielani. Im więcej pojedynków wygramy, tym wyższa nasza pozycja w lidze i tym większa szansa na awans do następnej.

Ostatnimi czasy coraz częściej w grze występują eventy pozwalające złapać dużo danych pokémonów. Czy jednak to wystarczy, by zatrzymać graczy? / Niantic

Swego typu tryb rankingowy w grze będzie świetnym dodatkiem dla osób, które nadal czerpią radość z gry, lecz jej znajomi już dawno ją porzucili. Obecnie pojedynki możemy toczyć jedynie z losowo rozmieszczonymi na mapie komputerowymi przeciwnikami lub z naszymi przyjaciółmi. Na dodatek muszą się oni znajdować blisko nas, chyba, że są naszymi ultra lub najlepszymi przyjaciółmi (co określa gra i co może zająć czasami tygodnie). Niedługo każdy będzie mógł spróbować swoich sił w boju, a system lig ma wielki potencjał. Wyobraźcie sobie zostanie mistrzem ligi w danym sezonie. Nie wiem, czy taka opcja będzie dostępna w grze, ale na pewno przysporzyłaby rumieńców niejednej osobie.

Pokémon GO
Kolejną rzeczą mającą zatrzymać naszą uwagę w grze są dziennie zadania / Niantic

Mimo wszystko trochę mnie dziwi, że tak wydawałoby się podstawowe funkcje wędrują do gry dopiero po takim czasie. Po tylu latach od premiery Niantic nadal ma pod sobą rzeszę fanów Pokémon, którzy chcą czerpać nowości jak sucha gąbka wodę. Być może firma nie chce zrobić złego kroku i woli wydać w pełni dopracowany, i sprawny system. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie. GO Battle League ma zostać dodane do gry na początku 2020 roku, a więcej o nowej funkcji dowiedzieć się będziemy mogli w wideo od deweloperów już niedługo.

Źródła: Niantic