Nowa generacja tabletów Samsunga na MWC 2012? - Tabletowo.pl
Ważne

Nowa generacja tabletów Samsunga na MWC 2012?

Tabletowo.pl Nowa generacja tabletów Samsunga na MWC 2012? Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Tablety Samsung Galaxy Tab należą do jednych z najlepszych i najpopularniejszych na rynku. Seria rozpoczęła się z momentem wprowadzenia na rynek oryginalnego Galaxy Tab, a później została powiększona o modele 7.0 Plus, 7.7, 8.9 oraz 10.1. Cechują się one nowoczesną specyfikacją, która zadowoli przeciętnego użytkownika, lecz nie miłośnika najnowszych technologii. Wraz z nadchodzącą wielkimi krokami domniemaną premierą Apple iPada 3 oraz chwilą rozpoczęcia sprzedaży rewelacyjnego Asusa Eee Pad Transformer Prime z nowoczesnym układem Nvidia Tegra 3, Samsung pozostał nieco w tyle ze swoimi tabletami wyposażonymi w dobre, lecz nie najlepsze podzespoły. Nie wątpimy, że kontrataku ze strony koreańskiego producenta doczekamy się już wkrótce. Jeśli wierzyć informacjom opublikowanym przez portale Android and Me oraz BGR, nadejdzie on podczas lutowo-marcowych targów Mobile World Congress 2012 w Barcelonie.

Apple iPad 3 ma być wyposażony w czterordzeniowy procesor A6 i ekran o rozdzielczości 2048 × 1536 pikseli, ale tablety nowej generacji Samsunga zapowiadają się lepiej. Nie tylko mają mieć kompatybilne z rysikiem S-Pen ekrany o dużej przekątnej (11,6”), ale również rozdzielczości, która ma wynosić 2560 x 1600 pikseli (WXQGA). Mózgiem tych urządzeń mają być supernowoczesne procesory Samsung Exynos 5250 o częstotliwości taktowania zegara 2GHz, a systemem operacyjny Gooogle Android Ice Cream Sandwich.

Co ciekawe, o ile serwis BGR powołał się na nieoficjalne źródła, tak redaktor Android and Me twierdzi, że wyżej opisany tablet widział na własne oczy podczas targów CES w Las Vegas, lecz wówczas zabroniono mu robić zdjęcia oraz nie udostępniono pewnych szczegółów.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę doczekać się MWC 2012. Wygląda na to, że bitwa o króla rynku tabletów internetowych powoli nabiera rumieńców i zamienia się w wojnę.

via Android and Me i Boy Genius Report

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona