Nowa generacja Dell Venue 8 Pro pojawi się w październiku. Z Intel Atom x5 i RealSense | Tabletowo.pl

Nowa generacja Dell Venue 8 Pro pojawi się w październiku. Z Intel Atom x5 i RealSense

Dołącz do dyskusji 0

Od pewnego czasu pojawiały się w sieci doniesienia, jakoby Dell planował wprowadzenie w październiku na rynek nowego tabletu z preinstalowanym Windowsem 10. Najnowsze wieści tylko to potwierdzają. Dziś dowiedzieliśmy się sporo na temat specyfikacji nowej generacji Venue 8 Pro, a także zobaczyliśmy pierwszą grafikę promocyjną. Czy Amerykanie ponownie zaoferują niezłe urządzenie?

Dell Venue 8 Pro 5855 ma zostać wyposażony w 8-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 lub 1920 x 1200 pikseli, więc każdy będzie mógł zdecydować, czy woli dłuższy czas pracy, czy lepszą ostrość wyświetlanych czcionek. Za sprawną pracę ma odpowiadać czterordzeniowy Intel Atom x5-Z8500 2,24 GHz. Zostanie on wsparty przez maksymalnie 4 GB RAM – niestety nie pojawiły się żadne informacje na temat ilości pamięci wbudowanej.

Na pokładzie będzie już preinstalowany Windows 10. Oczywiście nowy Venue 8 Pro zaoferuje łączność WiFi 802.11 ac, Bluetooth, a w sprzedaży pojawi się również wariant z LTE. Sam tablet będzie całkiem kompaktowy – jego wymiary mają wynosić dokładnie 130 x 216 x 8,95 mm, natomiast masa poniżej 400 g.

Opcjonalnie będzie można go doposażyć w dock od Della, który połączy się z urządzeniem za pomocą złącza USB typu C i pozwoli na korzystanie z trybu Continuum. Nie zabraknie także wsparcia dla rysika od Wacoma. Jednak jedną z ważniejszych zmian względem poprzedniej generacji będą aparaty, wykorzystujące już technologię Intel RealSense, znacząco poprawiającą głębię rejestrowanego obrazu.

Premiera Dell Venue 8 Pro 5855 odbędzie się w październiku, jednak obecnie nie wiemy, kiedy dokładnie. Zagadką pozostaje również cena tabletu. Oby producent w miarę rozsądnie wycenił swoją nowość – konkurencja nie śpi i również oferuje zbliżone pod względem parametrów modele.

źródło: Giga.de przez Windows Central

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona