Nowa fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Chce zatrudniać Polaków
(fot. Tesla)

Nowa fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Chce zatrudniać Polaków

Tesla nie zwalnia tempa i ma ambitne plany związane z Europą. W Niemczech zostanie wybudowana nowa, duża fabryka, w której zatrudnienie znajdą tysiące osób, w tym również z Polski.

Świetna sprzedaż i rozbudowa fabryk

Na początku stycznia 2020 roku firma Elona Muska pochwaliła się wynikami za czwarty kwartał 2019 roku. Tesla w ciągu trzech miesięcy dostarczyła rekordowo 112 tys. elektryków na całym świecie. Producentowi udało się również spełnić roczny cel, który zakładał 360-400 tys. samochodów. Warto dodać, że osiągnięty rezultat na poziomie 367,5 tys. aut to imponujący wzrost o 50% względem 2018 roku.

Tesla pokazała długo wyczekiwaną funkcję – samochody przemówią do przechodniów

Nic więc dziwnego, że Tesla planuje ekspansję na kolejne rynki i wybudowanie nowych fabryk, które podołają wysokiej sprzedaży. Pod koniec minionego roku otwarta została fabryka w Chinach, która dostarcza już elektryczne auta. Kolejnym celem jest rozpoczęcie produkcji w Europie. Tesla wybrała już lokalizację – gmina Grünheide pod Berlinem, około 60 kilometrów od polskiej granicy.

W nowej fabryce zatrudnienie znajdą Polacy

Serwis Money.pl informuje, że wybudowanie fabryki w Niemczech będzie kosztowało Teslę 4,4 mld dolarów. Ma ona zatrudniać 7 tys. osób, w tym również Polaków. Pojawiły się już pierwsze ogłoszenia, z których wynika, że obecnie poszukiwani są przede wszystkim członkowie kadry kierowniczej. Oczywiście z czasem lista ogłoszeń zostanie rozszerzona o innych specjalistów i pracowników niższego szczebla.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Money.pl zauważa, że wśród ogłoszeń znalazła się oferta dla koordynatora rekrutacji. Zainteresowane osoby, oprócz typowych zdolności dla rekrutera, muszę wykazać się znajomością języków – angielskiego, niemieckiego lub polskiego. Oznacza to, że Tesla jak najbardziej zamierza zatrudniać osoby z Polski. Dzięki temu, że fabryka będzie zlokalizowana blisko granicy, to odpadają ewentualne problemy z dojazdem i zakwaterowaniem.

Nie dowiedzieliśmy się jeszcze, jak wysokie wynagrodzenia zaproponuje Tesla. To w końcu one będą jednym z kluczowych czynników, który może ściągnąć pracowników z Polski. Obecnie tylko wiemy, że prawdopodobnie atrakcyjnie będą prezentować się dodatki – programy emerytalne, specjalistyczne szkolenia, a także pakiety akcji.

Niemiecka fabryka to nie tylko tysiące nowych miejsc pracy, ale również sygnał, że Elon Musk coraz bardziej zainteresowany jest rynkiem europejskim. Miejmy nadzieję, że odczujemy to również w Polsce, tzn. pojawią się salony sprzedaży i większa liczba szybkich ładowarek Supercharger.

Polecamy również:

Podstawowa Tesla Cybertruck pojawi się później niż początkowo sądziliśmy

źródło: Money.pl