(fot. Apple)

Nowa aplikacja Wiadomości na macOS ma otrzymać brakujące funkcje

Nie trzeba będzie już sięgać po iPhone’a, aby mieć dostęp do dodatkowych funkcji w aplikacji Wiadomości. Wersja na macOS ma otrzymać szereg usprawnień.

Braki w aplikacji Wiadomości

Wśród głównych zalet ekosystemu Apple wymienia się świetną współpracę pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Przykładowo, nie trzeba mieć w dłoni iPhone’a, aby odebrać wiadomość czy połączenie. Można to zrobić z poziomu komputera z macOS i to bez konieczności instalowania oprogramowania firm trzecich.

Korzystanie z aplikacji Wiadomości na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę dobrze. Niestety, po dokładniejszym przyjrzeniu się zauważymy, że wersja na macOS posiada znacznie mniej opcji niż aplikacja na iOS. Użytkownik może tylko wysłać zwykły tekst, dodać emoji i nagranie audio. Nie są dostępne naklejki, animoji, dodatkowe efekty wiadomości czy rozszerzenia.

Nowy iOS 14 zostanie zaprezentowany na konferencji online. WWDC obejrzymy 22 czerwca

Owszem, dla zwykłych SMS-ów funkcjonalność Wiadomości jest wystarczająca. Warto jednak pamiętać, że wielu użytkowników sprzętu Apple korzysta z dodatkowych funkcji w komunikatorze iMessage, uzupełniając lub nawet zastępując nim Facebook Messengera czy WhatsAppa. Brak dodatkowych opcji, nawet jeśli są to zwykłe naklejki, może być uciążliwy i wiązać się z koniecznością przeskakiwania między MacBookiem i iPhonem.

Nowa, lepsza aplikacja na macOS

Serwis 9to5Mac, wskazując na zmiany odkryte we fragmentach kodu iOS 14, informuje o prawdopodobnych planach Apple dotyczących rozwoju aplikacji Wiadomości. Według znalezionych linijek kodu, firma z Cupertino ma pracować nad znacząco przebudowym komunikatorem, który w tym roku zostanie wprowadzony na macOS.

Nowa wersja ma korzystać z projektu Catalyst, czyli rozwiązania udostępnionego przez Apple, mającego w założeniach umożliwić łatwe przenoszenia oprogramowania z iPadów na komputery z macOS. Oznacza to, że użytkownicy Maków w tegorocznej dużej aktualizacji systemu operacyjnego mogą otrzymać aplikację, którą dobrze znają z iOS i iPadOS.

Przejście na Catalyst, a także wprowadzenie szeregu nowości, będzie jedną z największych od lat zmian w aplikacji Wiadomości na macOS. Owszem, wersja na iPhone’y i iPady otrzymywała nowe rozwiązania, ale Apple chyba ostatnio zapomniało, że aplikacja dostępna jest również na macOS. Użytkownicy dawno nie dostali ważniejszych zmian, co doprowadziło do odczuwalnych różnic pomiędzy poszczególnymi wydaniami.

Polecamy również:

iOS 14 krąży w sieci od lutego. Jak to możliwe?

źródło: 9to5Mac