Notion Ink przygotowuje Androida 4.0 dla Adama

android 4.0 ics notion ink adam

Swego czasu firma Notion Ink stworzyła wokół swojego tabletu – Adam – atmosferę zainteresowania i zaintrygowania. Nieznany wcześniej producent, w dodatku pochodzący z Indii, stworzył ciekawe urządzenie, na które początkowo czekano z wielką niecierpliwością. Niestety, dystrybucja modelu pozostawiała wiele do życzenia, przez co nieliczni mogli wejść w jego posiadanie. To także sprawiło, że osoby wcześniej zainteresowane Adamem i zawiedzione wspomnianą dystrybucją, stwierdziły, że szkoda zachodu i zwrócili swe oczy w stronę innych tabletów.

Okazuje się jednak, że Adam nie umarł, a co za tym idzie – producent nie zapomniał o wspieraniu swojego dziecka. Rohan Shravan, CEO Notion Ink, na swoim blogu poinformował, że trwają prace nad dostosowaniem Androida 4.0 Ice Cream Sandwich do działania na Adamie. Niestety, konkretna data udostępnienia najnowszej wersji systemu Google dla Notion Ink Adam nie została podana.

Wszystkich, którzy pierwszy raz słyszą o tablecie Adam, zapraszam do opinii Czytelnika SyoMas na temat tego modelu – część 1, część 2. Warto także przypomnieć jego parametry techniczne. Urządzenie może zainteresować przede wszystkim ze względu na ekran Pixel Qi o przekątnej 10,1” i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Tablet pracuje dzięki dwurdzeniowej Tegrze 2 i został wyposażony w 16/32GB pamięci, dwa porty USB, WiFi, GPS, aparat 3,2 Mpix, wyjście HDMI, slot kart microSD oraz, opcjonalnie, 3G.

Korzystając z okazji pozdrawiamy wszystkich, nielicznych posiadaczy Adama, czytających Tabletowo.pl ;)

źródło