Notion Ink Adam – tym razem pozytywnie

Pewnie Was zainteresuje, że w serwisie notioninkfan.com pojawiły się dość obszerne video prezentacje dotyczące samego urządzenia jak i kolejnego uaktualnienia. Wydaje się, że wszystko działa prawidłowo i firma faktycznie stara się kolejno eliminować błędy wskazane przez użytkowników.

Obejrzałem oba filmy i muszę przyznać, że znów jestem pod wrażeniem (pozytywnym) tego tabletu. Przy okazji zauważyłem coś ciekawego. Zwróćcie uwagę na program pocztowy Adama – czy Wam tez przypomina to co mnie? Zresztą sama idea podziału ekranu na trzy części była ostatnio wskazywana (jako novum!) na pewnej konferencji prasowej :-).

Co mi się w Adamie podoba? Mimo, że działa w oparciu o starszą, „telefonową” wersję systemu Android to, przynajmniej na prezentowanych materiałach tego nie widać. Osobiście chciałbym zobaczyć jak wygląda „stremowanie” i oglądanie na Adamie materiałów w wyższych rozdzielczościach (480p i 720p) i odtwarzanie tzw. divix’ów z dysku typu NAS.

Jeśli kolejne „łatki” wzbogacą system o unikalne funkcje (w drugim filmie autor Greg o tym wspomina) oraz samo urządzenie wreszcie zacznie pojawiać się w sklepach to $800 dolarów, które Motorola ma żądać za Xoom’a wygląda jak żart. Jeśli dodać do tego, że lada chwila powinniśmy zobaczyć iPada 2, który (patrząc na ceny kolejnych iPhone’ow) powinien kosztować tyle ile obecny model to Xoom i jego cena to wręcz kiepski żart. Od razu zaznaczam, że nie jestem fanem Apple’a i (choć z trudem) byłbym wstanie jakoś przeboleć tę kwotę za Xoom’a, to nie sądzę aby takie zdanie miała większość konsumentów, a właśnie większości potrzeba aby odnieść to co się nazywa rynkowym sukcesem.

Zapraszam na filmy i oczywiście stronę źródłową jeśli chcecie wiedzieć jakie konkretnie zmiany przynosi obecne uaktualnienie: