Motorola Xoom – kolejne (złe) wieści

Wygląda na to, że powoli zbliżamy się do faktycznej premiery Motoroli Xoom w USA. Niestety na temat planów Motoroli dotyczących Europy nadal nic nie słychać. Mam nadzieję, że dowiemy się w tej sprawie czegoś więcej podczas Europejskiej imprezy MWC 2011 w Barcelonie, z której Katarzyna będzie relacjonować często i na bieżąco (obiecujesz Kasiu? ;)).

Co do samych informacji. Xoom powinien się pojawić w sprzedaży 24 lutego a nie 17 lutego. Kolejna (nie najlepsza) wiadomość to cena – jednak 799 dolarów a nie 699 dolarów. Najprawdopodobniej cena będzie identyczna zarówno w sklepach BestBuy (jest też BestBuy UK – ale tam Xoom’a na razie nie widać) oraz salonach Verizon.

Co więcej, choć zakupu będzie można dokonać w sieci BestBuy i tak będzie on połączony z aktywacją w sieci (zatem bez szans na zakup samego tabletu). Wedle informacji widocznych na plakacie powyżej do zakupu trzeba będzie doliczyć przynajmniej 20 dolarów za pierwszy miesiąc “taryfy internetowej” w sieci operatora. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy po tym miesiącu będzie mozna zerwac umowę bez żadnej kary (w końcu przy cenie 799 dolarów za urządzenie nie wygląda na to, że Xoom’a otrzymuje się z jakimiś subsydiami do spłacenia w trakcie trwania kontraktu).

Ciekawy jest też mały druk widoczny pod zdjęciem “To activate WiFi functionality on this device, a minimum of one month data subscription is required.” – co oznacza, że jeśli (o ile będzie taka możliwość) zakupilibyśmy Motorole Xoom bez aktywacji w sieci komórkowej to z połączeń Wi-Fi również nie skorzystamy (mam nadzieje, że to jakiś dowcip i do 24-tego sprawa się wyjaśni).

Nie ukrywam też, że cena prezentowana we wcześniejszych przeciekach czyli 699.99 dolarów w sieci BestBuy (bez kontraktu) była znacznie atrakcyjniejsza. Niestety, na rynku nadal nie ma nic innego i nikt z nas nie jest wstanie pokazać “nogami” co myśli, idąc do konkurencji.

Zdaje się, że w Europie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na produkty Asusa i Motoroli w sklepach po czym i tak cześć z nas zakupi iPada 2 :-). Tym bardziej, że pozostaje (przynajmniej dla części z Was) jeszcze jedno dość istotne pytanie – co z tzw. bootloader’em w Xoom’ie? Dotychczasowa polityka Motoroli jest taka (dot. telefonów komórkowych), że choć korzystamy z otwartego oprogramowania (czyli można je zmienić, modyfikować, ulepszać – tak jak to Google wymyśliło) to nie dotyczy to produktów Motoroli, gdzie zamknięto możliwość zmiany i modyfikacji ROM’u.

źródło

Komentarze

 • Jasne, że obiecuję ;-) przecież właśnie po to tam lecę! :D

 • ghostcat

  Pozostaje mieć nadzieję, że zanim XOOM trafi na europejski rynek, to będziemy mieli już jakiś mały wysyp innych tabletów z Honeycomb i nie będziemy już tak ograniczeni w wyborze sprzętu. Druga sprawa to to, że przynajmniej części użytkowników może się bardzo nie spodobać, że są zmuszani do wykupienia abonamentów (nawet miesięcznych) na transmisję danych, by korzystać z wifi. Moim zdaniem to jakiś chory pomysł. Żeby Mtorola i Verizon się na tym nie przejechały. No i cena rzeczywiście jest mało atrakcyjna. Ojjjj ludki ludki. Chytry dwa razy traci.

 • Tomasz Gałecki

  Adam ma kosztować w okolicy $450 (za podobna wersje (LCD + 3G). Ma trochę mniej pamięci wewnętrznej i starszą wersję androida. Ale czy naprawdę licencja na Honeycomb, trochę wiecem RAM’u i barometr kosztują prawie $400 dolarów wiecej??? I czy Xoom bedzie o te $400 dolarów lepszy w używaniu na co dzień? Nie jestem przekonany…

 • Glexab

  Coś mi się wydaje, że ta cena szybko spadnie w dół po pierwszym miesiącu jak zobaczą jak wolno to znika ze sklepowych półek.

 • Bartek Szymański

  No tak ale wifi i ta cała bujda to tylko na amerykańskim rynku. U nas w Europie nic takiego nie zrobia, bo tylko hamburgerom da się wcisnac taki kit. Sądzę, że u nas będzie sprzedaż detaliczna bez operatorów i to jest 100% pewne.
  Pozatym, źródła podają, że umowe na ten internet mozna zerwać po miesiącu ;p

 • ghostcat

  Można nie można ale niesmak pozostaje. A swoją drogą to masz rację ze na starym kontynencie to by chyba nie przeszło. Choć w przypadku naszych rodzimych operatorów to bym się raczej nie zdziwił.

 • kashiash

  tablet bez dostepu 3g to ćwierć tabletu …wiec nie uważam tego za jakąs wielka wadę …. szczegolnie ze ten ich internet czesto dziala w calych stanach i kanadzie bez oplat roamingowych. U nas w kołchozie zwanym unią europejska by sie coś takiego przydało ;)

 • Ernie

  Kasia, co z Anią, która pisała artykuły na tabletowo?

  • Odeszła. Ale nie wykluczone, że jeszcze wróci ;)

   • Ja wolę wersję, że zrobiła sobie przerwę ;) Bo “odeszła” to tak brzydko brzmi… :(

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona