notion ink adam 2

Notion Ink Adam 2 – pierwsze zdjęcie w sieci

notion ink adam 2

Mała firma z Indii, uroczy i szczery CEO – Rohan Shravan, świetny pomysł tabletu z ekranem Pixel Qi – Adam, kiepska dystrybucja – to pierwsze skojarzenia, które przychodzą mi do głowy słysząc o Notion Ink. Od dłuższego czasu wiemy już, że producent przygotowuje się do premiery kolejnego urządzenia. Będzie nim Notion Ink Adam 2, którego pierwsze zdjęcie umieściła ekipa Notion Ink na Twitterze.

Jak widzicie na powyższym zdjęciu, tablet Adam 2 będzie dostępny na pewno w białej wersji kolorystycznej ze srebrną ramką, będącą elementem obudowy. Prawdopodobnie będzie również dostępna czarna wersja urządzenia.

Na temat samych parametrów technicznych tabletu nie wiadomo zbyt wiele. Obecnie wiemy jedynie, że będzie wyposażony w 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i jasności 400 nitów (dlaczego nie będzie to wyższa rozdzielczość? Shravan ostatnio tłumaczył – tutaj), a jego jednostką centralną ma być procesor Texas Instruments – miejmy nadzieję, że czterordzeniowy (dwa rdzenie w 2013 roku?).

Wiele wskazuje na to (choć bardzo bym tego nie chciała), że spełnią się słowa redaktora Slashgear. Stwierdził, że Adam 2 może być „kusząco-wyglądającym urządzeniem z 2013 roku, ze specyfikacją przypominającą sprzęt z 2010 roku, ze wsparciem technicznym rodem z 1998 roku”. Jak będzie w rzeczywistości – przekonamy się, mam nadzieję, już niebawem.

źródło