Samsung Galaxy Note 8 ma najlepszy wyświetlacz, jaki kiedykolwiek zamontowano w smartfonie

Być może nie uwierzycie mi jeśli powiem, że istnieją ośrodki zajmujące się badaniem i oceną… ekranów, również tych montowanych w smartfonach. DisplayMate, o którym mowa, właśnie wydał swoja opinię o wyświetlaczu w Galaxy Note 8 – podobno jest świetnie.

Kilka miesięcy temu DisplayMate opublikował wyniki swoich badań, w których stwierdzono, że Samsung Galaxy S8 został wyposażony w najlepszy wyświetlacz, jaki kiedykolwiek zamontowano w smartfonie. Hegemonia flagowca Koreańczyków nie potrwała jednak długo – król został zdetronizowany, a jego miejsce zajął najnowszy smartfon Samsunga – Galaxy Note 8. Podobno zmieniło się znacznie więcej niż tylko rozmiar.

Ekipa DisplayMate zwraca uwagę przede wszystkim na dużo wyższą (bo aż o 22%) jasność maksymalną ekranu Note’a 8 względem Galaxy S8. Ponadto wyświetlacz znacznie lepiej radzi sobie przy włączonej opcji automatycznej regulacji jasności, kiedy to jasność maksymalna również może być podbita do dużo wyższego poziomu. Popracowano także nad kolorami – Note 8 jest w stanie wyświetlić więcej barw niż es-ósemka, co jest szczególnie zauważalne podczas korzystania z ekranu przy ustawionej wysokiej jasności. Ośrodek badawczy zwraca także uwagę na m.in. lepsze kąty widzenia czy mniejsze zużycie prądu uzyskane dzięki lepszej adaptacji wyświetlacza do otoczenia i ulepszone tryby oszczędzania energii.

We wszystkich testach przeprowadzonych przez ośrodek DisplayMate, wyświetlacz Note’a 8 otrzymał notę „zieloną” (co oznacza, że testy zdane zostały z wynikiem bardzo dobry lub świetny). W ogólnym rozrachunku przełożyło się to na ocenę A+.

Bazując na wynikach naszych testów i pomiarów, wyświetlacz zamontowany w Galaxy Note 8 zostaje najlepszym wyświetlaczem zamontowanym w smartfonie, otrzymując najwyższą kiedykolwiek przyznaną przez nas notę A+.

Jestem ciekawy, jak ekran Note’a 8 prezentuje się na żywo i czy rzeczywiście robi aż tak piorunujące wrażenie. Cieszy fakt, że Samsung nie przeniósł po prostu ekranu z S8 do Note’a, tylko solidnie popracował nad jego ulepszeniem. Mam również nadzieję, że test został przeprowadzony rzetelnie – w końcu niejednokrotnie słyszało się o oszustwach związanych z wynikami benchmarków.

źródło: DisplayMate via Android Authority
grafika: Samsung