Nook Tablet, arcyrywal Amazon Kindle Fire, zaprezentowany!

Reklama

Kilka chwil temu zakończyła się oficjalna konferencja prasowa firmy Branes & Noble, której tematem był najnowszy tablet tego producenta – Nook Tablet. Choć jego specyfikacja wyciekła kilka dni wcześniej, dziś została potwierdzona i wciąż robi wrażenie.

Nook Tablet jest następcą popularnego w Stanach Zjednoczonych modelu Nook Color i wyposażono go w ten sam 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy VividView IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. W tym momencie podobieństwa się kończą, ponieważ pod maską Nook Tablet można znaleźć naprawdę ciekawe komponenty: dwurdzeniowy procesor TI OMAP4 1,2GHz, 1GB pamięci operacyjnej RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, system operacyjny Google Android, czytnik kart pamięci microSD do 32GB, aplikacje Hulu Plus, Rhapsody, MOG, Grooveshark, Pandora, Netflix oraz Wi-Fi b/g/n. Wymiary tabletu to 205 x 127 x 12 mm, a jego waga wynosi 399 gramów.

Choć Nook Tablet nie pojawi się w Polsce, Czytelników mieszkających za granicą ucieszy fakt, że urządzenie wyceniono na $249, podczas gdy model poprzedniej generacji, Nook Color, będzie można kupić już za $199.

Co sądzicie o Nook Tablet? Czy jest w stanie konkurować z Kindle Fire? Oba tablety charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem specyfikacji do ceny. Ich możliwości są podobne, lecz wydane zostały przez producentów, którzy, oprócz tabletów i czytników, zajmują się dostarczaniem usług związanych z multimediami. To właśnie od nich zależeć będzie sukces każdego z tych urządzeń i w ostatecznym rozrachunku to ich jakość zadecyduje o zwycięstwie. Przyszłość pokaże, kogo wybiorą portfele klientów: tańszego, lecz cechującego się gorszą specyfikacją Fire’a, czy mocniejszego, a droższego Nook Tablet’a.

via SlashGear