Nokia zaprezentuje tablet z Windows 8 Pro już piątego września?

Sytuacja Nokii jest nieciekawa. Chcąc uratować wizerunek firmy i utrzymać aktualną pozycję na rynku, fiński koncern musi włączyć do swojego portfolio produkty, które będą konkurencyjne i zdobędą serca klientów. Na piątego września zapowiedziano konferencję prasową w Nowym Jorku, na której zostaną zaprezentowane nowe smartfony Lumia z Windows Phone 8, w tym jeden wyposażony w technologię PureView uznawaną za przełomową w dziedzinie mobilnej fotografii.

Chiński serwis WPDang dotarł do informacji, że telefony Lumia nie będą jedynymi urządzeniami, które ujrzą światło dzienne za trzy dni. Jeden z jego redaktorów stwierdził, że Nokia pracuje nad tabletem internetowym z systemem Windows 8 Pro. Wskazuje na to obecność skrótu do komputerowego interfejsu Aero na ekranie głównym przynajmniej 8-calowego tabletu przedstawionego na poniższej grafice. Na tę rewelację patrzę z przymrużeniem oka, bo nie jestem przekonany do autentyczności zdjęcia i wiarygodności źródła. Jednakże nie jest wykluczone, że Nokia rzeczywiście stworzyła tablet, który zostanie zaprezentowany piątego września. Według agencji prasowej Reutera, Marko Ahtisaari, główny inżynier fińskiego koncernu, wiele miesięcy pracował nad tajemniczym projektem, który na pewno nie był nowym telefonem. Nie jest tajemnicą, że Nokia bacznie przyglądała i przygląda się rynkowi tabletów internetowych – być może w końcu dostrzegła w nim lukę, którą postanowiła wypełnić?

Jakiś czas temu Eldar Murtazin, rosyjski guru technologiczny mający dostęp do nieoficjalnych informacji, na Twitterze podzielił się szczegółami dotyczącymi kampanii marketingowej systemów Windows 8 i Windows Phone 8. Według niego, jesienią w sklepach pojawią się zestawy tablet + telefon. Urządzenia będą potrafiły bezprzewodowo wymieniać się i synchronizować dane, a być może także uruchamiać takie same aplikacje. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Nokia – wiodący producent smartfonów z Windows Phone – jako pierwsza powiększy swoje portfolio o podwójne zestawy. Lumia z Windows Phone 8 i PureView + tablet z Windows 8 Pro? Nie mam nic przeciwko.

via WPDang