Nokia zaprezentuje tablet z Windows 8 na Nokia World 2012? | Tabletowo.pl

Nokia zaprezentuje tablet z Windows 8 na Nokia World 2012?

Dołącz do dyskusji 0

Jak donosi serwis Digitimes, podczas konferencji Nokia World 2012 w Helsinkach może zostać zaprezentowany pierwszy tablet internetowy fińskiej Nokii. Urządzenie ma być wyposażone w system operacyjny Windows 8, 10-calowy ekran dotykowy, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 oraz minimalistyczną obudowę, której design będzie nawiązywał do smartfonów z serii Nokia Lumia.

Według źródeł, na które powołuje się Digitmes, produkcja 10-calowego tabletu Nokii została przekazana chińskiej firmie Copal Electronics, a pierwsza seria będzie liczyć 200 000 egzemplarzy.

O tajemniczym tablecie Nokii po raz pierwszy usłyszeliśmy wiele miesięcy wcześniej, lecz informacje o nim nigdy nie zostały potwierdzone i pozostawały w sferze domysłów i spekulacji. Co więcej, sam szef firmy, Stephen Elop, przyznał, iż Nokia nie ma konkretnego planu na podbicie rynku tabletów internetowych. Wygląda na to, że od tamtego czasu wiele się zmieniło, a fiński koncern znalazł lukę, którą, jak sądzi, zdoła wypełnić.

Za sprawą nawiązanej współpracy z Microsoftem, Nokia może mieć duże szanse w walce z konkurencją. Choć pozycja Apple iPada aktualnie wydaje się żelazna (szczególnie po premierze najnowszego modelu), nie jest powiedziane, iż nie zmieni się to, gdy na rynku zaczną pojawiać się tablety z systemem Windows 8, z którym wielu wiąże ogromne nadzieje. Jego obecność na pokładzie produktów Nokii i bezpośrednie wsparcie ze strony giganta z Redmond może być wystarczające, aby fiński koncern miał pełen godności debiut na rynku tabletów.

Nokia World to organizowana przez Nokię impreza, która zrzesza programistów, dziennikarzy i entuzjastów marki z całego świata. W tym roku odbędzie się w Helsinkach, w dniach 25-26 września. Podczas Nokia World prezentowane są nie tylko dotychczas wydane produkty i usługi, ale również zupełnie nowe urządzenia. Czy jednym z nich będzie tablet z Windows 8? Trzymamy kciuki i z niecierpliwością wyczekujemy września.

via Digitimes

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona