Nokia otworzyła swój sklep internetowy. Są gratisy dla kupujących 18
Nokia 5 w sklepie internetowym Nokia (fot. Nokia)

Nokia otworzyła swój sklep internetowy. Są gratisy dla kupujących

Zasada im więcej, tym lepiej sprawdza się również w przypadku kanałów dystrybucji – bo im więcej miejsc, w których klient może kupić jakieś urządzenie, tym większe prawdopodobieństwo, że ostatecznie się na to zdecyduje. Do grona producentów, prowadzących swój własny sklep internetowy, dołączyła właśnie Nokia. W dodatku z tej okazji kupujący mogą liczyć na przydatne prezenty.

Aktualnie w sklepie Nokia można nabyć wszystkie, dostępne na polskim rynku smartfony. Nokia 3 kosztuje 699 złotych, Nokia 5 959 złotych, Nokia 6 1149 złotych, a flagowa Nokia 8 2599 złotych. W dodatku do dwóch pierwszych producent dorzuca w gratisie „obudowę”, aczkolwiek w rzeczywistości najpewniej chodzi tu w obu przypadkach o przezroczyste etui na plecki o wartości 49,90 złotych. Ewentualnie może to być również etui z klapką typu książka o wartości 64,90 złotych.

Nokia otworzyła swój sklep internetowy. Są gratisy dla kupujących 19
Nokia 3 w sklepie internetowym Nokia (fot. Nokia)

Nokia na swojej stronie informuje, że Nokia 3310 również pojawi się w sklepie, ale dopiero w grudniu. Wysyłka „zaufanym” kurierem jest bezpłatna. Do tego klient ma prawo zwrócić sprzęt w ciągu 14 dni od zakupu, bez konieczności podania przyczyny. Producent gwarantuje też bezpieczeństwo płatności przez internet.

Na koniec trzeba jednak zauważyć, że ceny Nokii 6 i Nokii 8 są identyczne, jak w innych sklepach z elektroniką. Nokię 3 i Nokię 5 da się natomiast w nich kupić dużo taniej, nawet już za – odpowiednio – 548 i 848 złotych. Niektórych klientów może przekonać gratis w postaci dedykowanego etui, aczkolwiek osobiście wolałbym zaoszczędzić – odpowiednio – 151 i 111 złotych i kupić je na własną rękę, kosztem minimalnie większego zachodu.