Nokia pracuje nad tabletem z Windows 8? - Tabletowo.pl

Nokia pracuje nad tabletem z Windows 8?

Dołącz do dyskusji 0

Zacznę nietypowo, bo od parafrazy jednego z haseł reklamowych gum rozpuszczalnych Mamba – „wszyscy mają tablet – mam i ja!„. Ale nie odniosę tego wcale do nas, klientów, a do producentów sprzętu, którzy po premierze iPada pierwszej generacji dostrzegli potencjał tkwiący w dotykowych dachówkach. I tak, najwięksi gracze na rynku rozpoczęli wyścig po kawałek tabletowego tortu. W tym wyśmienitym gronie, poza Apple, znalazły się takie firmy, jak Acer, Asus, Motorola, Samsung, HP, Lenovo, Dell i wiele innych. Którego koncernu nie wymieniłam i wcale nie oznacza to, że o nim zapomniałam? Nokii. Nokia wciąż nie wydała własnego tabletu… A jeśli do jej portfolio trafiłoby takie urządzenie, na pewno z systemem Microsoftu na pokładzie.

Od dłuższego czasu wiadomo, że Nokia zaczęła bliższą współpracę z Microsoftem, której pierwsze owoce poznaliśmy podczas Nokia World kilka dni temu (smartfony: Lumia 800 i Lumia 710). Dlaczego zatem nie mogłaby stworzyć własnego tabletu z Windows 8 (bo z „siódemką” lekko nie ma sensu)?

Podczas Nokia World 2011 Stephen Elop, CEO fińskiego koncertu, został zapytany o tabletowe plany Nokii. I choć nie powiedział wprost, że takowy może powstać bądź nie, można odnieść wrażenie, że dał zielone światło dla tego typu urządzeń.

W wywiadzie udzielonym ThisIsMyNext można przeczytać:

Odczucia użytkownika Windows 8 to jakby podrasowana wersja tego, co dostaje użytkownik Nokii Lumii, którą widzieliście dziś na scenie. Można dostrzec cechy wspólne oprogramowania, jak i jego potencjalne możliwości – i to z punktu widzenia użytkownika. Mówicie ŁAŁ, to już nie jest tylko smartfon, bo gama potencjalnych zastosowań jest znacznie szersza. I my także jasno widzimy ten potencjał i możliwości, ale nie będziemy komentować tego, co może przynieść przyszłość.

Do tego wszystkiego warto dodać poprzednie spekulacje pojawiające się w sieci na ten temat. Pod koniec marca bieżącego roku znany wszystkim Eldar Murtazin podzielił się informacją, że Nokia faktycznie pracuje nad tabletem działającym w oparciu o Windows 8.

Trudno uwierzyć w to, że koncern, który aktualnie nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku smartfonów, brał się za produkcję własnego tabletu. Być może właśnie dlatego Nokia czeka z nim na Windows 8, o którym wiadomo już na starcie, że będzie pożądany wśród klientów. Bo skoro przyjaźń z Microsoftem na rynku smartfonów ma Nokii wyjść na dobre, to dlaczego nie na tabletowym rynku?

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona