Nokia miała w planie stworzenie tabletu z Windowsem i aparatem PureView | Tabletowo.pl

Nokia miała w planie stworzenie tabletu z Windowsem i aparatem PureView

Dołącz do dyskusji 0

W swojej dotychczasowej historii Nokia stworzyła tylko jeden tablet z Windowsem na pokładzie. Jednak ostatnie doniesienia pokazują, że Finowie pracowali już nad kolejnym wariantem Lumii 2520, który ostatecznie nigdy nie ujrzał światła dziennego. Czy jest czego żałować?

Specyfikacja tabletu o nazwie kodowej RX-115/RX-116 (dla porównania 2520 nazywała się RX-113 i RX-114) miała byś prawie identyczna w stosunku do tej z Lumii z Windowsem RT. Obudowa miała skrywać procesor Snapdragon 800 (4 x Krait 400 2,15 GHz, Adreno 330), który miał być wspomagany przez 2 GB pamięci operacyjnej.

Niestety ten tablet powielił podobny błąd, jak poprzednik. Całość pracowała pod kontrolą Windowsa 8.1 RT, który okazał się mało trafionym pomysłem. Cóż, mało producentów kiedykolwiek podchodziło optymistycznie do tego projektu. Nic więc dziwnego, że ten prototyp nigdy nie zadebiutował.

Nokia Lumia Tablet

Jednak największy wyróżnik Nokii RX-115/RX-116 stanowi aparat. W przypadku Lumii 2520 mieliśmy do czynienia z matrycą 6,7 Mpix, firmowaną logo Carl Zeiss. Natomiast w przypadku prototypowego tabletu, producent zdecydował się umieścić aparat PureView od Zeissa, który prawdopodobnie pochodziłby ze smartfonu Lumia 830.

Nokia Lumia Tablet

W obliczu ostatnich wydarzeń, a w szczególności listopadowej premiery Nokii N1, powrót Finów na rynek tabletów wcale nie jest wykluczony. Jednak ich przyszłe urządzenia będą miały niewiele wspólnego z europejską firmą. Prawdopodobnie chińscy producenci będą jedynie użyczać legendarnej nazwy tego producenta na potrzeby swoich własnych, nowych produktów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona