Ważne

Lumia 2520 nie będzie już produkowana. Koniec Windows RT bliski?

Windows RT od początku istnienia miał zarówno całe mnóstwo zwolenników, jak i przeciwników. Ci pierwsi upatrywali zalet przede wszystkim w lekkości i bezpieczeństwie systemu (głównie ze względu na blokadę możliwości instalowania oprogramowania spoza oficjalnego Windows Store). Drudzy natomiast zarzucali, że na platformę jest zdecydowanie za mało aplikacji, co znacznie ograniczało jego zastosowania. I choć ciągle do końca nie wiemy, kiedy Microsoft oficjalnie ogłosi, że Windows RT jest martwy, wydaje się to kwestią czasu.

Od kilku dni wiadomo, że koncern w Redmond nie szykuje bezpośredniego następcy tabletu Surface 2. Teraz dowiadujemy się, że produkcja innego tabletu z ARM, a co za tym idzie – z Windowsem RT – nie będzie kontynuowana. Mowa o modelu Lumia 2520, który zadebiutował pod koniec października 2013 roku i nie cieszył się zbytnią popularnością wśród klientów. Aktualnie można go znaleźć w polskich sklepach w cenie wynoszącej ok. 1400 złotych (wersja z LTE).

Przy okazji warto przypomnieć, że tablety z Windows RT nie otrzymają pełnej aktualizacji do systemu Windows 10. Jak mogliście przeczytać we wpisie Piotra, urządzenia te dostaną jedynie część funkcji najnowszej wersji platformy Microsoftu.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona