Nokia ma świetny plan na zwiększenie swoich przychodów | Tabletowo.pl

Nokia ma świetny plan na zwiększenie swoich przychodów

Dołącz do dyskusji 0

Nokia to taki trochę ewenement. Firma ma za sobą burzliwą historię, jednak trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, wedle którego wciąż jest to jedna z marek, która ma ogromną, wręcz globalną rozpoznawalność. No a taką rozpoznawalność łatwo przekuć na pieniądze. W jaki sposób? A, choćby poprzez sprzedawanie licencji.

Nokia zawarła bardzo ważną umowę z firmą Global Icons. Agencja została wyłącznym partnerem firmy, który będzie odpowiadał za licencjonowanie elektroniki użytkowej legendarnym logo. Spekuluje się, jakoby już w niedalekiej przyszłości miał zostać uruchomiony ogólnoświatowy program licencyjny Nokii. Co ważne, nie mówimy tu tylko o smartfonach, którymi zatroszczyło się HMD Global, ale także innymi segmentami rynku elektroniki użytkowej.

Nokia 9.1 PureView zadebiutuje później niż się spodziewaliśmy

Dyrektor zarządzający Global Icons w Europie, David Williams, zdradza, że firma kieruje się ku liderom branż, które zajmują się innowacyjnymi technologiami. Jest to jedna z tych wypowiedzi, która mówi jednocześnie dużo, ale i bardzo mało. Nie padają bowiem żadne konkretne deklaracje. Po cichu mam nadzieję na to, że firma mocniej zaangażuje się w sieć 5G i technologie z nią związane, jednak to tylko i wyłącznie moje domniemanie. Nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że w 5G leżą miliardy dolarów.

HMD Global poczyniło spory progres – tanie smartfony Nokii radzą sobie znakomicie

Na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby wejście nowej firmy zarządzającej licencjonowaniem Nokii miało w jakikolwiek sposób odbić się na HMD Global i smartfonach, które firma wydaje pod szyldem Nokii. Można więc w ciemno założyć, że kolejne urządzenia zadebiutują już w bliskiej przyszłości. Byłoby świetnie, gdyby HMD utrzymało swoje prawa, bowiem – w mojej opinii – firma wykonuje naprawdę świetną robotę. Tak czy owak, w niedalekiej przyszłości powinniśmy zobaczyć trochę więcej urządzeń z logo Nokii na pokładzie.

Festiwal nowości Nokii: słuchawki, dwa smartfony i trzy telefony

źródło: LicenseGLobal

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona