Nokia 9: jest render. Małe ramki, czytnik linii papilarnych z tyłu i brak złącza słuchawkowego | Tabletowo.pl

Nokia 9: jest render. Małe ramki, czytnik linii papilarnych z tyłu i brak złącza słuchawkowego

Dołącz do dyskusji 0

O „dziewiątce” Nokii wiemy już dość dużo – od specyfikacji po prawdopodobny wygląd urządzenia. Co ciekawe, poniższy render różni się znacznie od zdjęć, które pojawiły się w maju i rzekomo przedstawiały spodziewanego flagowca.

Opracowanie graficzne bazuje na schematach CAD Nokii 9, ale nie oznacza to, że render jest całkowicie dokładny. Na pewno jest bliższy prawdzie, niż rzekome zdjęcia smartfonu, które rozlały się po sieci w maju.

Pierwszą rzeczą, jaką zauważamy jest brak wejścia słuchawkowego. Fani złącza audio jack nie będą zadowoleni z takiej zmiany – zamiast tego mamy tu port USB-C. Przód urządzenia zdradza dużą modyfikację w stosunku do innych urządzeń Nokii: mamy 5-5-calowy ekran na froncie, a pod nim nie uświadczymy przycisków nawigacyjnych ani czytnika linii papilarnych. Ten zostanie przeniesiony na tylny panel, pod podwójny, wystający aparat.

Wygląda na to, że smartfon ma wymiary 140.9 x 72.9 x 7.5 mm. Mierząc grubość smartfona w miejscu „garba” kamery, będzie to 8.9 mm.

Podana przekątna ekranu różni się nieco od tej, o której możemy przeczytać w bazach danych Geekbench. Trudno wyrokować, czy to benchmarki się mylą, czy też błąd leży po stronie schematów CAD, na podstawie których wyrenderowano powyższy film. Na rozwiązanie tej zagadki przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. No, chyba że Nokia 9 zostanie zaprezentowana razem z Nokią 2 w listopadzie.

źródło: PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona