Nokia 9 PureView coraz bliżej – wyciekły wideo i zdjęcie prasowe

Model 9 PureView ma być pierwszym fotograficznym flagowcem z prawdziwego zdarzenia w ofercie Nokii zarządzanej przez HMD Global. Dzięki licznym przeciekom, nakreślono nam już czego możemy oczekiwać od tego smartfona. Tym razem w sieci opublikowano zdjęcie prasowe Nokii 9 PureView oraz jej spot reklamowy, które utwierdzają nas w spodziewanym wzornictwie i zdradzają ciekawe szczegóły.

Nowy sprzęt HMD zaoferuje użytkownikom całkiem przyzwoitą specyfikację. Producent postawi tu na procesor Snapdragon 845, który w porównaniu do Snapdragona 855 będzie wydawać się już na starcie jednostką pozostającą z tyłu. W zestawie z 6 GB pamięci RAM powinien jednak zaoferować więcej niż zadowalającą wydajność. Na dane użytkownika zostanie wygospodarowane 128 GB rozszerzalnej, wbudowanej pamięci (minus system, oczywiście). Całość pracować ma pod kontrolą Androida Pie w ramach programu Android One oraz oferować możliwość bezprzewodowego ładowania.

Reklama

Obraz wyświetlany będzie na ekranie HDR10 o przekątnej 5,9″ i o proporcjach 18:9, w rozdzielczości 2K. Niestety producent nadal utrzymuje w tajemnicy najważniejsze dane związane z pięcioma obiektywami głównego aparatu urządzenia. Wiadomo jednak. że zaoferują one optykę ZEISS, funkcję HDR oraz możliwość nadawania efektu rozmycia jeszcze w trakcie wykonywania zdjęć. Podobno też Nokia 9 PureView ma wykonywać świetne zdjęcia nocą. Nie zabraknie wsparcia dla Google Lens.

Grafika promocyjna zdradza nam oficjalne wzornictwo Nokii 9 PureView. Mamy więc metalową ramkę oraz szklane plecki, co w kończącym się roku 2018 stało się standardem nie tylko w przypadku flagowców, ale i urządzeń ze średniej półki cenowej. Zdjęcie potwierdza także, że nowy flagowiec od HMD wyposażony zostanie w czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem urządzenia.

HMD Global szykuje do premiery nową budżetową Nokię ze Snapdragonem 439

Poznaliśmy także przybliżoną datę premiery nowości w portfolio Nokii. Na Twitterze pojawił się post sugerujący, że model 9 PureView może zostać zaprezentowany w okolicach 27 stycznia. Czy sprosta wymaganiom potencjalnych klientów? Przekonamy się za niecały miesiąc.

Źródła: YouTube(1), (2), mysmartprice.com