W internecie nic nie ginie: HMD Global niechcący potwierdziło wygląd Nokii 8 | Tabletowo.pl

W internecie nic nie ginie: HMD Global niechcący potwierdziło wygląd Nokii 8

Dołącz do dyskusji 0

Nowe telefony Nokii, produkowane przez HMD Global, wydają się mieć więcej charakteru niż stare smartfony Finów. Obecnie firma sprzedaje kilka urządzeń, ale tak naprawdę dopiero szykuje się do ataku na najwyższą półkę wydajnościową i cenową. Jeden ze smartfonów, który spodziewamy się zobaczyć, został przypadkowo zaprezentowany na chińskiej stronie producenta.

Jakiś czas temu zobaczyliśmy rendery, przedstawiające Nokię 9. Nie pochodziły one od producenta, a raczej były fanowską wariacją na temat tego, jak może wyglądać flagowiec nowej Nokii.

Żeby otrzymać potwierdzenie, że HMD Global rzeczywiście pracuje nad modelem lepszym od Nokii 6, nie musieliśmy długo czekać. Samo HMD opublikowało grafikę promocyjną nowego smartfona na swojej chińskiej stronie internetowej. Zanim firma usunęła wszelkie informacje na temat Nokii 8 z witryny, niektórym udało się zrobić zrzut ekranu. Dzięki temu wiemy, jak będzie ona wyglądać.

Jeśli chodzi o wzornictwo, to nie ma żadnego zaskoczenia. Nokia 8 wpisuje się w stylistykę niżej pozycjonowanych modeli, choć będzie można zauważyć też pewne różnice. Przede wszystkim telefon otrzyma podwójną kamerę. Spore zmiany zajdą też w jego wnętrznościach – montowany w nim będzie procesor Snapdragon 835 (najmocniejszy obecnie układ Qualcomma) i nawet 6 GB pamięci RAM.

Niestety, przedni panel Nokii 8 nie jest wypełniony wyświetlaczem w takiej mierze, jak Samsung Galaxy S8 lub LG G6, co zapewne utrudni HMD pozyskiwanie klientów, którzy kupują przecież głównie oczami.

Z drugiej strony, nowa Nokia na pewno nie będzie tak kosmicznie droga jak iPhone 8 czy Galaxy Note 8, co powinno zapewnić jej zainteresowanie tych, którzy szukają złotego środka między jakością i wydajnością a ceną.

Nokia 8

Oczywiście żadne szczegóły dotyczące ceny nie zostały ujawnione, ale można się spodziewać, że skoro na stronie producenta pojawiła się już gotowa grafika promocyjna, to nie jesteśmy daleko od premiery urządzenia. Niektóre źródła wskazują na datę 31 lipca. Jeśli jest poprawna, to tuż przed rozpoczęciem się roku szkolnego powinniśmy zobaczyć Nokię 8 (a może i nawet Nokię 9).

źródło: BGR (1), (2)

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona