Nokia 8.2 tylko w wersji 5G. Ujrzymy ją na MWC?

Zbliżająca się wielkimi krokami premiera Nokii 8.2 będzie miała miejsce najprawdopodobniej na targach MWC 2020. Jak się okazuje, urządzenie ma być dostępne wyłącznie w jednej wersji – z modemem 5G.

W połowie października pisaliśmy o pierwszych informacjach, jakie pojawiły się w temacie nowego smartfonu Nokii. NokiaPowerUser zamieściła na swoim portalu wyciek specyfikacji i funkcji nadchodzącego modelu. Stąd też wiemy, że cena ma wynosić ok. 500 dolarów. Znalazła się tam również informacja o tym, że Nokia 8.2 zostanie zaprezentowana na MWC Barcelona 2020.

Doniesienia o użyciu procesorów Snapdragon z serii 700, również pojawiły się na portalu NPU.  Według danych znajdujących się na stronie, procesorem ma być Qualcomm Snapdragon 735 ze wsparciem 5G. Ekran ma mieć 6.2″, oczywiście IPS LCD. Tylny aparat ma dostać 64 MPix i optykę Zeiss’a – do tego będą mu towarzyszyć jeszcze trzy inne obiektywy. Z przodu ma znajdować się 32-megapikselowa kamera typu pop-up. Najwięcej dyskusji wzbudza informacja, że do sprzedaży ma trafić jedynie model w wariancie 5G. Nie wiadomo jednak na ile są to wiarygodne informacje.

Co sądzą o tym użytkownicy? Większość jest zdania, że wprowadzenie jedynie modelu 5G będzie złą decyzją.

„Dlaczego Nokia nie zrobi wariantu 8.2 w z 4G, skoro 5G wyraźnie nie jest jeszcze gotowe? To nie ma sensu.”

„To naprawdę głupia decyzja, jeśli Nokia myśli, że ludzie zapłacą 500$ za 8.2 w wersji 5G. Infrastruktura nie jest jeszcze gotowa, i większości osób wystarcza 4G. Musi minąć sporo czasu zanim przeniosą się na 5G. Lepszym wyjściem byłoby wypuszczenie 8.2 w wersji 4G.”

Ile w tym prawdy? Pozostaje nam jedynie czekać na zbliżające się wielkimi krokami MWC, które będzie mieć miejsce już 24-27 lutego 2020 roku.

Źródło: NPU; MySmartPrice;