Właściciele Nokii 6, Nokii 5 i Nokii 3 też będą mogli testować Androida 8.0 Oreo na swoich smartfonach

Kiedy wczoraj CPO HMD Global, Juho Sarvikas ogłosił, że właściciele Nokii 8 mogą zapisywać się na beta testy Androida 8.0 Oreo, posiadacze pozostałych modeli z oferty tego producenta mogli poczuć się zazdrośni. Ale zupełnie niepotrzebnie, ponieważ wkrótce i oni będą mogli sprawdzić na własnych urządzeniach nową wersję Androida.

Jednym z głównych killer features nowych Nokii z Androidem jest niewątpliwie „czysta” wersja systemu z zapewnionymi regularnymi aktualizacjami. I to bez względu na to, czy smartfon kosztuje kilkaset czy kilka tysięcy złotych – wszystkie traktowane mają być w tej kwestii na równi. Jak na razie producent całkiem nieźle wywiązuje się ze swoich obietnic, ale wszyscy (zainteresowani tematem) czekają już na Androida 8.0 Oreo.

Reklama

HMD Global postanowiło więc uruchomić instytucję beta testów i jako pierwszych do testowania Androida spod znaku znanych na całym świecie ciastek zaprosiło właścicieli Nokii 8. Mnie osobiście to nie dziwi, wszakże to flagowiec, jednak posiadacze dużo tańszych modeli z portfolio mogli (i mieli do tego prawo) poczuć się pominięci. Na szczęście (dla nich), CPO HMD Global, Juho Sarvikas oficjalnie zapowiedział, że oni również wkrótce będą mogli na własnych urządzeniach sprawdzić działanie Androida 8.0 Oreo.

Nie wiadomo jednak, kiedy ruszą beta testy nowej wersji oprogramowania dla Nokii 6, Nokii 5 i Nokii 3 oraz kiedy można spodziewać się wydania finalnego, tzn. stabilnego, dla wszystkich. Niektórzy liczą, że stanie się to jeszcze w tym, 2017 roku, ponieważ tak zapowiedział producent. Teoretycznie do Sylwestra jest jeszcze całkiem sporo czasu, ale osobiście nie jestem przekonany, czy HMD Global rzeczywiście się wyrobi – wszakże to aż cztery modele i dla każdego system trzeba skonfigurować indywidualnie. Mimo wszystko trzymam kciuki.

Źródło: @sarvikas