Nokia 6.2 już blisko. Wycieka możliwa cena

Nokia 6.1 zbierała raczej przychylne opinie. Wiele osób doceniło telefon za dobrą kulturę pracy, świetną politykę aktualizacji oraz całkiem sensowną wycenę. Czy nadchodząca Nokia 6.2 będzie jeszcze lepszym smartfonem?

Nie są to pierwsze plotki, które dotyczą Nokii 6.2. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się sugestie, jakoby urządzenie miało pracować w oparciu o Snapdragona 632 oraz układ graficzny Adreno 506. Nokia 6.2 może zaoferować też 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB na pliki użytkownika. Nie byłbym jednak zdziwiony, gdyby okazało się, że urządzenie będzie też dostępne w wersji „ekonomicznej”: 3/32 GB wraz z wydzielonym slotem na kartę microSD. Ot, byłaby to specyfikacja typowego średniaka, który powinien działać całkiem dobrze.

Reklama

Powołując się na poprzedni przeciek, Nokia 6.2 może dostać podwójny aparat główny z soczewkami ZEISS. Spekuluje się, jakoby główny moduł aparatu miał mieć 16 Mpix, jednak dalsze elementy jego specyfikacji technicznej, na czele z wielkością piksela czy światłem, wciąż pozostają nieznane. Warto zauważyć, że rzeczony smartfon może być całkiem niezłym wyborem dla miłośników muzyki. Jeśli plotki potwierdzą się, Nokia 6.2 może dostać wsparcie dla technologii OZO Audio.

Fot za: NokiaPowerUser

W tym miejscu – wreszcie – docieramy do ceny. Rosyjska cena ma wynieść 18990 rubli. W przeliczeniu mówimy tu o kwocie, która wynosi 1100-1200 złotych. Jeśli producent zdołałby zapewnić tę cenę w Polsce, to z wielką przyjemnością zobaczyłbym pojedynek między Motorolą One Vision a Nokią 6.2. Jest niemal pewnym, że Nokia 6.2 dostanie certyfikację Android One, dlatego też taki pojedynek – pod wieloma względami – byłby możliwy do przeprowadzenia. Oby tylko HMD Global nie zapomniało o NFC.

źródło: NokiaPowerUser

na zdjęciu głównym: Nokia 8 (fot: własne)