Nokia 5 i 6 następne w kolejce po beta testy Androida Oreo | Tabletowo.pl

Nokia 5 i 6 następne w kolejce po beta testy Androida Oreo

Dołącz do dyskusji 0

Posiadacze flagowego modelu Nokia 8 mogą cieszyć się już najnowszą odsłoną systemu Android. Wygląda na to, że HMD Global nie ma zamiaru rzucać słów na wiatr i przygotowuje już beta testy dla dwóch kolejnych urządzeń ze swojego portfolio – 5 i 6. Chińczycy postawili przecież przed sobą dość ambitne zadanie dostarczenia najnowszej wersji systemu z zielonym robotem na wszystkie swoje modele do końca roku.

Czysty Android, a co za tym idzie szybki i sprawny proces aktualizacji wielokrotnie były wymieniane jako największe zalety smartfonów z logo Nokia. W międzyczasie przedstawiciele firmy poinformowali, że do końca roku mają zamiar zaktualizować wszystkie swoje modele.

Najlepszy smartfon jaki Finowie mają w ofercie, czyli Nokię 8 (pod linkiem jej recenzja) można już „odfajkować”. Pod koniec października rozpoczęły się beta testy dla tego modelu, a równy miesiąc po ich starcie producent zaczął dostarczać użytkownikom stabilną wersję najnowszego oprogramowania. Mimo wszystko do końca roku nie zostało wiele czasu, a wciąż jeszcze kilka modeli pracuje pod kontrolą Androida w wersji Nougat.

Wiadomo, że na beta testy w następnej kolejności mogą przygotować się posiadacze modeli oznaczonych cyfrą 5 i 6. Tak przynajmniej wynika ze słów przedstawiciela firmy, który odpowiadając na pytanie jednego z użytkowników w serwisie Twiter potwierdził, że Nokia 5 i Nokia 6 jako następne mogą spodziewać się Androida Oreo.

Nie wiadomo jednak nic na temat konkretnego terminu rozpoczęcia testów. Licząc na to, że producent będzie chciał dotrzymać słowa i przygotować aktualizację dla wszystkich modeli do końca roku, można śmiało zakładać, że posiadacze wspomnianych urządzeń już w najbliższym czasie otrzymają możliwość wzięcia udziału w testach.

Pozostaje jeszcze kwestia Nokii 3 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję). Przyznam Wam szczerze, że będę nieco zaskoczony jeżeli producentowi faktycznie uda się i na to urządzenie przygotować Androida Oreo do końca roku. Nie mam co prawda żadnych podstaw aby uznawać obietnice HMD Global za słowa bez pokrycia, ale historia zna już przypadki w których termin aktualizacji kilkukrotnie się przesuwał. Nawet jeżeli tak się jednak stanie w przypadku tego modelu, i tak trzeba powiedzieć, że aktualizacja urządzeń idzie Nokii dość sprawnie.

Źródło: Gizchina.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Przeczytaj następny wpis

Aplikacja tygodnia #9 - Scanbot

Istny kombajn do skanowania dokumentów

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona