HMD dotrzymuje słowa - właściciele modelu Nokia 5 mogą się już zapisywać na beta testy Androida 8.0 Oreo | Tabletowo.pl

HMD dotrzymuje słowa – właściciele modelu Nokia 5 mogą się już zapisywać na beta testy Androida 8.0 Oreo

Dołącz do dyskusji 0

Właściciele Nokii 8 już mają Androida 8.0 Oreo, więc przyszła pora zabrać się za następny model. Kolejnym na liście jest Nokia 5. HMD Global właśnie uruchomiło program beta testów dla tego urządzenia.

Nie ma znaczenia, czy mowa o Samsungu, Huawei, LG, Sony, czy jeszcze innym producencie – każdy z nich ma klientów, którzy z niecierpliwością wyczekują aktualizacji do Androida 8.0 Oreo. Wśród użytkowników Nokii 5 również się wielu takich znajdzie. Tym bardziej, że już na samym początku swojej działalności producent im ją obiecał.

Co więcej, właściciele Nokii 5 mają prawo się niecierpliwić, ponieważ smartfon pracuje pod kontrolą „czystego” Androida Nougat, więc „przeportowanie” na ten model „czystego” Androida 8.0 Oreo nie powinno być dla producenta problemem. Przynajmniej teoretycznie. Praktycznie jednak od premiery nowego systemu zaraz miną cztery miesiące, a przywoływany tu sprzęt nadal nie dostał aktualizacji.

Producent jednak się zadeklarował, że Nokia 5 ją otrzyma jeszcze przed końcem tego, 2017 roku. Czy HMD Global uda się wywiązać z deklaracji – nie wiem, lecz właśnie coś się ruszyło w tym temacie. Ruszyły bowiem zapisy na beta testy Androida 8.0 Oreo dla tego modelu. Użytkownicy, którzy chcą w nich udział, muszą udać się na >dedykowaną stronę<, zalogować się i postępować według podanych instrukcji.

W przypadku Nokii 8 beta testy rozpoczęły się 25 października, a zakończyły 11 listopada. Stabilna wersja Androida 8.0 Oreo została zaś udostępniona 24 listopada. Cała operacja zajęła więc producentowi dokładnie miesiąc. 2017 rok kończy się natomiast za niecałe trzy tygodnie. Czy HMD Global uda się wydać nowe oprogramowanie dla Nokii 5 jeszcze w grudniu? Osobiście nie byłbym tego taki pewien, lecz trzymam kciuki za firmę, aby dotrzymała danego swego czasu słowa.

Na koniec warto jeszcze dodać, że CPO HMD Global, Juho Sarvikas, przy okazji poinformował, że niedługo ruszą również beta testy Androida 8.0 Oreo dla Nokii 6. Ten model jednak na pewno nie dostanie aktualizacji w tym roku, więc – niestety – producent nie wywiąże się w 100% ze swoich obietnic. Nie wspominając już o Nokii 3, która też czeka w kolejce ;)

Polecamy również:

Recenzja Nokii 5 – jest lepiej niż w przypadku “trójki”

Źródło: @sarvikas

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona