Nokia 2720 fold
Nokia 2720 fold

Nokia 2720 fold może być kolejnym klasykiem, który doczeka się odświeżenia

HMD Global w większości skupia się na wypuszczaniu nowych smartfonów i klasycznych telefonów, ale jednocześnie momentami gra też na sentymencie do marki Nokia, wprowadzając do sprzedaży odświeżone wersje klasyków, które na stałe zapisały się w historii tego segmentu. Następnym w kolejce modelem jest Nokia 2720 fold.

Chociaż mam ogromny sentyment do klasycznych telefonów komórkowych, które debiutowały na rynku w czasach, gdy jeszcze nikt nie spodziewał się, że za kilka lat smartfony opanują kieszenie użytkowników, to nie jestem szczególnym fanem odświeżania legendarnych komórek. Co prawda Nokia 8110 4G jest całkiem ciekawym sprzętem, jednak do tej pory nie mogę wybaczyć HMD Global tego, co zrobiło z Nokią 3310. Na samo wspomnienie aż mnie wzdryga.

Reklama

Nie do końca rozumiem też, po co w ogóle Finowie to robią, ponieważ produkują bardzo dobre smartfony i nowe telefony komórkowe. Najwyraźniej HMD Global uważa, że odświeżanie starych, nierzadko kultowych modeli pomaga skłonić kolejnych klientów do zakupu urządzenia marki Nokia, gdyż zapisała się ona w pamięci konsumentów jako producent naprawdę porządnie wykonanych sprzętów.

Według najnowszych doniesień, następną w kolejce do odświeżenia jest Nokia 2720 fold, która zadebiutowała na rynku w trzecim kwartale 2009 roku. Przyznam szczerze, że w ogóle jej nie pamiętam i pomimo usilnych prób nie potrafię sobie jej przypomnieć. Nie wykluczam jednak, że może to wynikać z faktu, iż wtedy byłem strasznie zafiksowany na punkcie marek Sony Ericsson i Motorola, więc premiera tego modelu mogła mi zwyczajnie umknąć.

Co ciekawe, jak wynika z odkryć serwisu Nokiapoweruser, HMD Global może planować odświeżyć także Nokię 110 z 2012 roku (jej też jednak zupełnie nie pamiętam). Telefon ma być dostępny zarówno w wersji z jednym miejscem na kartę SIM, jak i z dwoma (Dual SIM), a jego ceny w Europie mają się zaczynać od 30 euro (równowartości ~130 złotych).

Nowa Nokia 2720 fold ma z kolei kosztować na Starym Kontynencie 100 euro (równowartość ~430 złotych) i być dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i szarej. W sprzedaży pojawią się warianty Single i Dual SIM. Z dotychczasowych doniesień wynika też, że telefon będzie obsługiwać sieć 4G, więc powinniśmy się spodziewać na jej pokładzie systemu KaiOS.

Bardzo możliwe, że HMD Global zaprezentuje odświeżoną Nokię 2720 fold i Nokię 110 na targach IFA 2019 w Berlinie, gdyż producent zapowiedział, że się na nich pojawi.

Źródło: Nokiapoweruser