Są rzeczy gorsze na tym świecie niż Nokia 3. Na przykład Nokia 2 18

Są rzeczy gorsze na tym świecie niż Nokia 3. Na przykład Nokia 2

HMD Global, opiekun smartfonowej marki Nokia, pracuje nad kilkoma nowymi smartfonami, w tym nad modelami 2, 7, 8 oraz 9. Ten pierwszy pojawił się na kiepskiej jakości porównaniu z Nokią 3, opublikowanym na chińskim Baidu. To, co niepokoi to fakt, że najtańszy inteligentny telefon nowej Nokii może być równie kiepski, jak ta grafika.

Nokia 2 ma być budżetowcem w każdym tego słowa znaczeniu – firma ma wycenić smartfon niżej, niż Nokię 3, której recenzję możecie przeczytać tutaj. Porównanie jest słabe, bo bardziej przypomina jakąś grafikę naprędce skleconą w Paintcie, ale daje pewne wyobrażenie na temat tego, co może się zmienić w wyglądzie Nokii z nowej najniższej półki. Na grafice widać na przykład, że firma może zrezygnować z dotykowych przycisków pod ekranem na rzecz paska nawigacyjnego wyświetlanego na ekranie.

Są rzeczy gorsze na tym świecie niż Nokia 3. Na przykład Nokia 2 19

Kontakt z Chin jest zdania, że Nokia 2 będzie miała procesor Qualcomm Snapdragon 210 (1,3 GHz), co niezbyt dobrze wróży, jeśli chodzi o wydajność sprzętu. Już w Nokii 3 porównywalny procesor MediaTeka miał problemy z płynną obsługą podzespołów. Nokia 2, jeśli ma być jeszcze tańsza, może dostać mniej pamięci operacyjnej i mieć ograniczone miejsce na pliki, co jeszcze bardziej odbije się na komforcie użytkowania smartfona (czyt. całkowicie go pozbawi).

Wiadomo – nie ma co podnosić alarmu, dopóki nie weźmiemy tego smartfonu do ręki, ale chyba trzeba będzie pogodzić się z tym, że tańsze Nokie nie znajdą się raczej wśród polecanych przez nas urządzeń. Oby Nokia 7, 8 i 9 nie przyniosły wstydu marce (zdjęcia Nokii 8 zobaczycie tutaj). Po cichu liczymy na to, że będą to dobre smartfony w przyzwoitej cenie.

źródło: Gadgets360

zdjęcie tytułowe: Nokia 3