Wiemy, jakie procesory będą napędzać Nokię 2, Nokię 7, Nokię 8 i Nokię 9! | Tabletowo.pl

Wiemy, jakie procesory będą napędzać Nokię 2, Nokię 7, Nokię 8 i Nokię 9!

Dołącz do dyskusji 0

„Nowa” Nokia zaprezentowała i wprowadziła (w końcu) do sprzedaży trzy pierwsze smartfony z Androidem: Nokię 3, Nokię 5 i Nokię 6. Jednak na rynku w tym roku pojawią się jeszcze kolejne cztery urządzenia: Nokia 2, Nokia 7, Nokia 8 i Nokia 9. I choć data ich oficjalnej premiery nadal pozostaje tajemnicą, to już teraz wiadomo, jakie jednostki będą je napędzać.

Już na samym początku zaznaczę, że serwis Nokiapoweruser przekonuje, że przywoływane tutaj informacje podało bardzo wiarygodne źródło, które w przeszłości dostarczyło wielu, sprawdzonych przecieków. Tak więc i te, które za chwilę przeczytacie, mają znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości. No to teraz czas przejść do sedna.

Zacznijmy od początku, czyli od Nokii 2. Jako że im mniejszy numer, tym dany smartfon jest niżej w „hierarchii”, od razu wiadomo, że nie można spodziewać się ultrawydajnego procesora. I rzeczywiście, w tym przypadku urządzenie napędzać ma czterodzeniowy (4 x ARM Cortex-A7; 28 nm LP) Qualcomm Snapdragon 212 1,3 GHz z układem graficznym Adreno 304. Jednak źródło nie wyklucza, że producent ostatecznie zdecyduje się na jakiś budżetowy SoC MediaTeka. Sprawa nie jest jeszcze zamknięta.

Dalej jest o wiele ciekawiej. Kolejny ze smartfonów, Nokia 7 ma zostać wyposażona w ośmiordzeniowy (8 x ARM Cortex-A53; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 630 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 508. I choć na rynku nie ma jeszcze żadnego smartfona, napędzanego przez ten SoC, to mimo wszystko zapowiada się on bardzo obiecująco, ponieważ jest krewniakiem niezwykle udanego Snapdragona 625 (i Snapdragona 626; oba z grafiką Adreno 506).

Trzeci z nadchodzącej czwórki to Nokia 8. Temu modelowi tylko trochę zabraknie do miana „flagowca”, ponieważ napędzać go będzie niezwykle wydajny, ośmiordzeniowy (8 x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 660 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 512. Przypomnijmy w tym miejscu, że pierwszymi (i na razie jedynymi) urządzeniami z tym SoC na pokładzie są Oppo R11 i Oppo R11 Plus.

No i na koniec najlepsze, czyli flagowa Nokia 9. Nie będzie dla nikogo niespodzianką, że tutaj sercem zostanie czterordzeniowy (4 x Kryo 280; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 835 2,45 GHz z układem graficznym Adreno 540. Nic dodać, nic ująć. Po prostu top of the tops.

Na koniec dodam jeszcze, na podstawie wcześniejszych doniesień wiemy, że Nokia 8 i Nokia 7 dostaną po 3 GB RAM, natomiast Nokia 9 – w zależności od wersji – 4 GB lub 6 GB RAM (choć rozważano również wariant z 8 GB RAM).

*Na zdjęciu tytułowym Nokia 3 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję; ale nie zaglądajcie, bo będziecie rozczarowani ;))

Źródło: Baidu przez Nokiapoweruser

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona