Nokia 2 w AnTuTu - niespodzianki nie ma, jest mocno przeciętnie 17
Nokia 2 (fot. @evleaks)

Nokia 2 w AnTuTu – niespodzianki nie ma, jest mocno przeciętnie

W przypadku smartfonów Nokii sytuacja – przynajmniej na razie – jest bardzo przejrzysta: im wyższa cyferka w nazwie, tym sprzęt mocniejszy. Nietrudno się więc było domyślić, że skoro Nokia 3 jest najsłabsza w dotychczasowym portfolio, to Nokia 2 nie może być lepsza. I rzeczywiście tak będzie, co potwierdziło właśnie AnTuTu.

Z jednej strony cały czas się zastanawiam, po co wypuszczać na rynek smartfon, który ledwo działa, ale za każdym razem zaraz potem zdaję sobie sprawę, że na świecie są miliony klientów, którzy taki kupią, ponieważ na mocniejszy ich najzwyczajniej w świecie nie stać. Chociaż więc będziemy mieli nieszczególnie pochlebne zdanie o Nokii 2, to urządzenie na pewno znajdzie swoich nabywców. A to dla producenta ważniejsze niż nasza opinia.

Jak podaje AnTuTu, Nokia 2 zostanie wyposażona w wyświetlacz o rozdzielczości HD, tj. 1280×720 pikseli, czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A7; 28 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 212 z układem graficznym Adreno 304, 1 GB RAM8 GB pamięci wewnętrznej (na pewno z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD) oraz aparaty: 8 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie. Całość działać ma pod kontrolą systemu Android 7.1.1 Nougat.

Nokia 2 w AnTuTu - niespodzianki nie ma, jest mocno przeciętnie 18
Nokia 2 w AnTuTu (fot. SpecsPrice Nigeria)

Niedawno jeden z amerykańskich sklepów umieścił na swojej stronie Nokię 2 i podał, że smartfon będzie kosztować 99 dolarów, czyli równowartość ~365 złotych. Nie wiem, czy model ten trafi również do Polski, ale osobiście się go u nas nie spodziewam. Bardziej mnie ciekawi, czy Nokia 2 zostanie potraktowana tak samo, jak wszystkie pozostałe Nokie od HMD Global i także otrzyma aktualizację do Androida 8.0 Oreo.

Źródło: SpecsPrice Nigeria