No i jest! Android 8.0 Oreo dla Samsunga Galaxy Tab S3 9.7 dotarł do Polski

O tym, że Samsung planuje wydanie Androida 8.0 dla Galaxy Tab S3 9.7, wiemy już od co najmniej kilku miesięcy. Ku uciesze użytkowników tego tabletu, dwa tygodnie temu rozpoczął się stopniowy proces udostępniania aktualizacji – na pierwszy plan poszły egzemplarze pochodzące z brytyjskiej dystrybucji. Na szczęście polscy posiadacze Galaxy Taba S3 wcale nie musieli długo czekać, aż nowsza wersja przywędruje do naszego kraju – Oreo jest już dostępne także dla nas.

Jak to zawsze w przypadku każdej aktualizacji bywa, rozsyłana jest ona stopniowo do końcowych użytkowników, więc nie zdziwcie się, jeśli informacja o jej dostępności pojawiła się na ekranach Waszych tabletów już kilka dni temu – jeśli dobrze przeanalizowałam temat, jest ona dostępna już od poniedziałku. Dopiero teraz jednak dociera do większej liczby tabletowiczów korzystających z Galaxy Taba S3 9.7, którym oczom pokazuje się taki oto komunikat:

Aktualizacja oznaczona numerkiem T820XEO1BRD7 jest wielka, bo waży aż 1,19 GB. Jak widzicie po wersji oprogramowania, przeznaczone jest ono dla tabletu w wersji z WiFi (T820). Miejmy jednak nadzieję, że edycja z LTE otrzyma stosowną aktualizację w najbliższym czasie.

https://www.tabletowo.pl/2017/05/22/recenzja-samsunga-galaxy-tab-s3-z-rysikiem-s-pen/

A w ogóle sam fakt wypuszczenia aktualizacji dla Galaxy Taba S3 9.7 cieszy – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przez ostatnie miesiące niewiele działo się w tym temacie. Warto też przypomnieć, że urządzenie zadebiutowało na rynku już ponad rok temu z Androidem 7.0 Nougat na pokładzie. Android 8.0 Oreo tchnie w nie nowe życie, związane z odświeżonym interfejsem Samsung Experience 9.0, nowymi funkcjami (ich pełną listę macie na zdjęciach Michała – poniżej) oraz kwietniowymi poprawkami bezpieczeństwa.

Inny Czytelnik, ale też Michał ;), który podesłał to info na mejla, napisał mi też o pierwszych zmianach względem poprzedniej wersji systemu:

Z nowości pojawiają się bardziej rozbudowane skróty przy przytrzymaniu ikony aplikacji (wersja nakładki 9.0), wsparcie dla Dolby Atmos (różnicę słychać od razu – 4 głośniki Taba S3 wreszcie zaczęły żyć). Pojawiła się również jedna z fajniejszych funkcji z Galaxy Note 8, tj. tworzenie skrótów par aplikacji w wielozadaniowości. Również możemy zmienić sposób, w jaki są prezentowane ostatnio używane aplikacje (kilka zrzutów z e kranu poniżej).

O dostępności nowej wersji oprogramowania informują też egzemplarze Galaxy Tab S3 9.7 wystawione w samsungowych Brand Store’ach – #protip do pracowników: kliknijcie w międzyczasie, żeby te modele się zaktualizowały ;).

Oczywiście standardowo polecam zapoznać się z recenzją Samsunga Galaxy S3 9.7 mojego autorstwa, a jeśli jesteście zainteresowani kupnem tego urządzenia, koniecznie zajrzyjcie do oferty naszego partnera, Media Expert, gdzie znajdziecie go aktualnie w najniższej cenie na rynku – za 2299 złotych.

źródło: @samzusterką, Wojtek; dzięki Michał za screeny!