Nintendo Wii U: konsola czy tablet? - Tabletowo.pl

Nintendo Wii U: konsola czy tablet?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Nintendo Wii U: konsola czy tablet? Nowości Plotki / Przecieki

Firma Nintendo wydaje się być na rynku konsol do gier od zawsze. Spod jej ręki wyszły urządzenia, które dziś określa się mianem kultowych: GameCube, Nintendo 64, Game Boy, Nintendo DS, a także Wii U – zaprezentowany w kwietniu 2011 roku następca konsoli Nintento Wii wyposażony w 6,2-calowy ekran dotykowy uzupełniający tradycyjne przyciski sterujące.

Jak donoszą serwisy Android Community i VG 24/7, Nintendo Wii U będzie urządzeniem działającym w oparciu o system Android lub będzie mogło emulować aplikacje napisane z myślą o nim. Wskazują na to liczne plotki oraz rozmowy zajmujących się Androidem programistów z ekspertami z japońskiego Nintendo na Twitterze. Pamiętajmy jednak, że to tylko spekulacje, a w dniu swojej premiery pod koniec roku Wii U pozostanie konsolą do gier i nie dołączy do grona tabletów multimedialnych.

Gdyby jednak Nintento zdecydowało się na wzbogacenie oprogramowania Wii U o emulację aplikacja dla Androida, urządzenie zyskałoby dostęp do setek tysięcy programów, a tym samym stałoby się atrakcyjniejsze dla klienta. Z podobnego założenia wyszła kanadyjska firma Research In Motion, która wraz z udostępnieniem oprogramowania w wersji 2.0, umożliwiła posiadaczom tabletów BlackBerry PlayBook instalację androidowych aplikacji.

Rynek tabletów internetowych z dnia na dzień staje się bardziej atrakcyjny i obiecujący dla producentów elektroniki. Jeżeli Nintendo chce utrzymać się w grze (ostatnie wyniki finansowe firmy nie były najlepsze), zechce spróbować swoich sił w tym lukratywnym, aczkolwiek ryzykownym biznesie.

Jakkolwiek postąpi Nintendo, pomysł Wii U wyposażonej w system Android brzmi kusząco. Gdyby konsola pojawiła się na rynku, zainteresowalibyście się nią? Czy uważacie Androida i oferowane w sklepie Google Play tytuły za wystarczająco dobre, aby zadowoliły miłośnika gier?

via Tablet-News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona