Podstawowy model Nintendo Switch zostanie odświeżony! Znacznie dłużej pogramy w trybie przenośnym

Po zapowiedzi Switcha Lite gracze czekają na ogłoszenie kolejnej wersji konsoli od Nintendo. Przecieków mówiących o wersji Pro Switcha (na wzór Xboxa One X czy PS4 Pro) jest całkiem sporo, jednak na oficjalne potwierdzenie ulepszonej wersji najnowszej konsoli Japończyków musimy jeszcze poczekać. Tymczasem „po cichu” Nintendo wprowadza na rynek lekko odświeżoną wersję podstawowej konsoli Nintendo Switch.

Reklama

Nowa wersja podstawowej wersji Nintendo Switch różni się od poprzednika tak naprawdę tylko dłuższym czasem pracy na baterii. Przyrost jest jednak znaczny, bo producent szacuje, że w The Legend of Zelda: Breath of the Wild zagramy nawet 5,5 godziny. Jest to wzrost o ok. 2,5 godziny względem poprzedniego Switcha więc wynik jest imponujący. Dla przypomnienia mniejszy brat — Nintendo Switch Lite pozwoli na ok. 4 godziny grania w najnowszą Zelde, tak więc plasuje się on pośrodku „Słiczowej” rodziny.

Reklama
Informacje o nowej wersji Switcha znalazły się już na oficjalnej stronie Nintendo.

Jak osiągnięto tak duży wzrost pracy w trybie przenośnym? Japończycy milczą w tej sprawie, najprostszym sposobem byłoby po prostu zwiększenie pojemności baterii, ale spekuluje się również o zastosowaniu nowszej wersji procesora Tegra X1 w niższej litografii (16 nm kontra 20 nm) co pozwoliłoby na większą energooszczędność układu. A może to i to? Dowiemy się najpewniej bliżej premiery, ta ponoć w okolicach sierpnia tego roku. Warto więc na razie wstrzymać się z kupnem Nintendo Switch i w przyszłości przyjrzeć się numerowi seryjnemu konsoli, by nie kupić poprzedniej wersji.

Pytanie do osób planujących dopiero zakup Nintendo Switch — którą wersję konsoli wybierzecie? Standardową czy może wersję Lite? Dajcie znać w komentarzach.

Nintendo Switch Lite oficjalnie! Znamy wszystkie szczegóły, w sprzedaży od 20 września

Źródło: Nintendo