Teraz za zakupy na Amazon.de zapłacisz również za pośrednictwem serwisu Przelewy24

Na niemieckim Amazonie bardzo często pojawiają się niezwykle atrakcyjne promocje na elektronikę, przez co kupowanie na nim może wejść w nawyk. Tym bardziej, że strona dostępna jest również w polskiej wersji językowej i serwis nie robi żadnego problemu z wysłaniem towaru do Polski (jedyne, co robi, to wyrównuje VAT, gdyż w Niemczech obowiązują inne stawki). Aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw klientom, wprowadzono właśnie możliwość płacenia przez Przelewy24.

Osobiście przy transakcjach internetowych preferuję płatność kartą lub BLIK-iem, lecz wiem, że nie wszyscy chcą podawać dane swojego plastiku w internecie, więc miło ze strony niemieckiego Amazonu, że dodał kolejną metodę płatności. Tym bardziej, że serwis Przelewy24 jest bardzo popularny w naszym kraju. Za jego pośrednictwem można już płacić za zakupy m.in. na Allegro i GearBest. Teraz do tego grona dołącza Amazon.de.

Reklama

W sumie nie ma w tym większej filozofii, bowiem dokonywanie zakupów odbywa się dokładnie tak samo, jak do tej pory, z tą tylko różnicą, że podczas finalizowania transakcji trzeba wybrać płatność przez Przelewy24. Następnie klient zostanie przekierowany na stronę, na której wybiera swój bank, a potem loguje się do serwisu transakcyjnego i potwierdza płatność. Jednocześnie od razu dokonywane jest przeliczenie z euro na złotówki, więc jeszcze przez zapłaceniem wiadomo, jaką dokładnie kwotę pobierze z konta.

Przelewy24 na niemieckim Amazon.de (fot. Tabletowo.pl)

Takiego komfortu nie ma w przypadku bezpośredniej płatności kartą, więc wielu klientów może dla psychicznego spokoju wybrać jako metodę płatności właśnie Przelewy24. Chyba, że korzysta z Revolut, wówczas z pewnością zapłaci mniej niż klasycznym przelewem, gdyż platforma ta oferuje wyjątkowo korzystne kursy walut.

 

Źródło: Amazon