Niedrogi, elegancki, inteligentny zegarek – oto Kruger&Matz HYBRID

Fani „technologii noszonej” mają ostatnio w czym wybierać. Ogromny sukces Apple Watch 5 i konkurencyjnych modeli zapoczątkował kolejną złotą erę inteligentnych zegarków i udowodnił, że w tym segmencie rynku można jeszcze wiele pokazać. Niestety, niska półka cenowa wciąż nie oferuje zbyt wiele przyzwoitych rozwiązań dla osób zainteresowanych wyposażeniem się w zaawansowane technologicznie zegarki. Niektórzy producenci postanowili spróbować swoich sił obierając nieco inną taktykę niż kuszenie milionem zbędnych funkcji.

Tani i zaawansowany – Kruger&Matz HYBRID

Kruger&Matz to polska firma, która słynie z utrzymywania przyzwoitej jakości produktów w bardzo przystępnej cenie. Choć wyniki niektórych „eksperymentów” producenta w segmencie smartwatchy nie były delikatnie mówiąc zachwycające, to najnowsza propozycja prezentuje się naprawdę ciekawie.

Kruger&Matz HYBRID to elegancki zegarek hybrydowy, który łączy w sobie rozwiązania znane ze smartwatchy, oraz grację klasycznych zegarków mechanicznych. Jego sugerowana cena detaliczna to jedynie 299 zł.

Specyfikacja techniczna urządzenia prezentuje się następująco:

  • Wyświetlacz 0,49” wyposażony w panel dotykowy,
  • Wsparcie dla Androida 4.4 i iOS8 (lub ich nowszych odpowiedników),
  • Procesor Nordic,
  • System operacyjny Linux,
  • Technologia Bluetooth 4.0,
  • Czujnik tętna PixArt,
  • Wodoodporność do 3 ATM,
  • Bateria o pojemności 85 mAh.

Ponadto urządzenie waży niecałe 70 gramów i posiada dwie wersje kolorystyczne: czarną i srebrną.

Prosto, ale bez kompromisów

Często producenci inteligentnych zegarków próbują zaistnieć na rynku oferując przesadnie zaawansowane rozwiązania.

Kluczem do sukcesu HYBRID ma być prostota i zaimplementowanie tylko tych funkcji, które faktycznie mogą znaleźć zastosowanie w życiu codziennym. Urządzenie wyposażone zostało w standardowy zestaw funkcjonalności znanych z innych, podobnych zegarków. Znajdziemy tu pomiar kroków, liczbę spalonych kalorii, przebyty dystans, pomiar tętna i ciśnienia krwi czy oczywiście odbieranie powiadomień z naszego smartfona.

Poza tym pojawiło się również kilka niestandardowych rozwiązań. Tryb „Bieg” naśladować ma funkcje znane chociażby z Endomondo, a dzięki kompatybilnej aplikacji WearFit będziemy mogli sprawdzić analizę naszego snu, nastawić budzik czy przejrzeć statystyki naszej aktywności fizycznej.

Specyfikacja jak za taką cenę prezentuje się naprawdę nieźle, a sam sprzęt wydaje się na pierwszy rzut oka być solidnym urządzeniem, które swoim projektem sprawia bardzo dobre wrażenie.

Źródło: Kruger&Matz