Niebrandowany Samsung Galaxy S5 (nareszcie) też dostał Androida 6.0.1 Marshmallow

Dla większości było nie do pomyślenia, że w pierwszej kolejności to brandowany (konkretniej z T-Mobile) Samsung Galaxy S5 otrzymał aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow. Rzeczywiście, najczęściej to egzemplarze z tzw. wolnej sprzedaży dostają ją jako pierwsze. Co ciekawe, pojawiały się nawet głosy, że właściciele wersji XEO mogą o niej tylko pomarzyć. Nic bardziej mylnego. Ich smartfony od dzisiaj również dostają nową wersję oprogramowania.

Chciałoby się rzec: wreszcie! Najczęściej bowiem to niebrandowane urządzenia są aktualizowane w pierwszej kolejności, a te, zakupione u operatorów otrzymują update znacznie później. Tymczasem w przypadku Galaxy S5 sytuacja się odwróciła, ponieważ to klienci sieci T-Mobile dostali Androida 6.0.1 Marshmallow jako pierwsi w Polsce i to już ponad miesiąc temu.

Co ciekawe, pojawiały się nawet głosy, że ci, którzy kupili Galaxy S5 w tzw. wolnej sprzedaży mogą jedynie pomarzyć o aktualizacji, gdyż Samsung nie ma zamiaru ich uaktualniać. Nic bardziej mylnego. Co prawda trochę to trwało, ale w końcu również i wersja XEO doczekała się najnowszej odsłony oprogramowania.

Aktualizacja waży 913,84 MB i jest udostępniana przez OTA (Over-The-Air). Dostaliśmy już sygnał o niej od trzech Czytelników (dzięki!), więc jeśli Wy jej jeszcze nie dostaliście, to niedługo stosowne powiadomienie powinno pojawić się na ekranach i Waszych smartfonów.

Samsung Galaxy S5 Android 6.0.1 Marshmallow changelog

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, jak sprawują się Wasze Galaxy S5 po uaktualnieniu do Androida 6.0.1 Marshmallow!

Dzięki Jarek, Tomek i Robert za info!

Źródło: własne