Ważne

Galaxy S5 z T-Mobile otrzymuje aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow

Od udostępnienia aktualizacji dla Galaxy S5 do Androida 6.0 Marshmallow w Korei Południowej minęło (około) półtora miesiąca. Kilka tygodni temu zaczęła ona trafiać na smartfony z oznaczeniem kodowym SM-G900F, a więc przeznaczone również na rynek europejski. Było więc tylko kwestią czasu, kiedy informacja o możliwości pobrania i zainstalowania najnowszej wersji systemu operacyjnego pojawi się przed oczami polskich użytkowników tego modelu.

Jak udało nam się dowiedzieć, aktualizacja do Androida 6.0.1 Marshmallow udostępniona została na razie tylko użytkownikom Galaxy S5, którzy kupili go w sieci T-Mobile. Całość waży 942,67 MB i można ją pobrać przez OTA (Over-The-Air). Oprócz najnowszej wersji systemu, pojawiła się również najświeższa poprawka zabezpieczeń Androida (2 kwietnia 2016).

Jak zgłaszają użytkownicy, Android 6.0.1 Marshmallow nie został udostępniony dla Galaxy S5, pochodzących z innych sieci oraz z tzw. wolnej sprzedaży. Powiadomienia o możliwości pobrania oraz zainstalowania nowej wersji systemu operacyjnego nie otrzymali też jeszcze wszyscy klienci T-Mobile. Jednak, jak za każdym razem, przypominamy, że jest to proces stopniowy i nie wszyscy dostaną na hura aktualizację.

Razem z Androidem 6.0.1 Marshmallow możecie spodziewać się też odświeżonej nakładki TouchWiz. O natywnych funkcjach, zaimplementowanych w tej wersji systemu, możecie przeczytać tutaj.

Źródło: Twitter

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona