Huawei P9 w kolorze niebieskim

Niebieski Huawei P9 trafił do sprzedaży w Polsce

Kiedy Huawei prezentował we wrześniu modele Nova i Nova Plus, zapowiedział przy okazji, że jego tegoroczny flagowiec, Huawei P9, będzie dostępny również w czerwonym i niebieskim kolorze. Drugi z wariantów pojawił się właśnie w Polsce.

Sukcesywne i rozłożone w czasie dołączanie do oferty nowych wersji kolorystycznych to praktyka, którą najczęściej stosuje Samsung (ostatni przykład – niebiesko-złoty Galaxy S7 Edge Blue Coral), choć niedawno pokusiło się o to także Vivo w przypadku Vivo X7. Mówi się też, że i Apple wypuści na rynek iPhone’a 7 Jet White.

Coś takiego pozwala utrzymać zainteresowanie danym modelem – zwłaszcza, że mówimy tu o flagowcach (osobiście nie kojarzę, aby podobną praktykę stosowano w przypadku średniaków czy budżetowców), które muszą „wytrzymać” na rynku cały rok, gdzie w międzyczasie debiutuje mnóstwo potencjalnych konkurentów, odciągających uwagę klientów.

Ciekawe, czy uda się ją przyciągnąć z powrotem niebieskiej wersji Huawei P9. Smartfon można już kupić w jednym ze sklepów z elektroniką, choć jego cena jest o 100 złotych wyższa niż pozostałych wariantów kolorystycznych (2299 złotych vs 2199 złotych).

Huawei P9 w kolorze niebieskim
Huawei P9 w kolorze niebieskim

Ciekawe, czy Huawei zamierza wprowadzić do Polski również czerwoną wersję Huawei P9. Na razie na ten temat jednak nic nie wiadomo.

Polecamy również:Recenzja Huawei P9

Źródło: Huawei, RTV Euro AGD