Nie zobaczymy już phabletów G Pro, LG skupi się na G4 18

Nie zobaczymy już phabletów G Pro, LG skupi się na G4

Jeśli mówimy o LG to na pewno kojarzycie flagową serię G, której przedstawicielem jest recenzowany przez nas G3. To zdecydowanie jeden z ciekawszych phabletów na rynku, ale oczywiście wielu z Was już zastanawia się co Koreańczycy pokażą przy następnej generacji. Okazuje się, że może być bardzo interesująco, ponieważ koreańska firma na rzecz G4 może porzucić serie G Pro.

Samsung ma swoją linie Note, którą dobrze znacie, a LG ma G Pro, czyli większe phablety, jak chociażby G Pro 2. Jak informują przecieki nie zobaczymy następcy tej serii, ponieważ nie miałoby to większego sensu przy 5,5-calowym G3. Jak łatwo zauważyć topowe phablety rosną i nie inaczej jest w przypadku LG. G3 ma 5,5-calowy ekran, a G Pro 2 5,9 cala. Koreańczycy nie widzą sensu w pokazywaniu kolejnej generacji G Pro, ponieważ byłaby ona jedynie nieznacznie większa. Zamiast tego zamierzają skupić się na nadchodzącym G4.

Nie są to jeszcze potwierdzone informacje, ale jeśli okażą się one prawdziwe to, moim zdaniem, będzie to dobry ruch. Linia G Pro miałaby sens, ale musiałaby zyskać ekrany mające mniej więcej 6,5 cala. W innym przypadku byłaby po prostu uciążliwa dla LG. Oczywiście poza G4 zobaczymy, prawdopodobnie, już na targach CES wygięty phablet, czyli G Flex 2.