Lenovo Moto M Plus

Nie tylko Moto M – Lenovo szykuje również Moto M Plus

My tu gadu gadu o Moto M, a tymczasem okazuje się, że smartfon może doczekać się większej, nieco lepiej wyposażonej i trochę inaczej wyglądającej siostry z Plusem w nazwie. Do sieci wyciekły bowiem zdjęcia i część specyfikacji, należące rzekomo do tego modelu.

Zazwyczaj urządzenia, należące do jednej rodziny, wyglądają bardzo podobnie. W tym przypadku Lenovo nie ma jednak zamiaru trzymać się kurczowo tego samego designu, jakim charakteryzuje się Moto M. Oczywiście, jeśli widoczny tu smartfon to rzeczywiście Moto M Plus (a tak twierdzi serwis źródłowy).

Nowa Motka ma mieć z przodu 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920) oraz czytnik linii papilarnych poniżej, który mnie osobiście trochę przypomina rozwiązanie stosowane przez Meizu (zobacz, na przykład, Meizu M3 Note). Nad ekranem znalazł się z kolei głośnik do rozmów oraz napis moto.

Tył Moto M Plus może się natomiast skojarzyć z Moto Z, Moto Z Force i Moto Z Play, ponieważ aparat i towarzysząca mu dioda doświetlająca znajdą się na (możliwe, że też wystającej) okrągłej „wyspie”. Z tej strony smartfon trochę jednak nawiązuje też do Moto M, ponieważ tył również jest zaokrąglony.

Lenovo Moto M Plus
Lenovo Moto M Plus

Serwis źródłowy dotarł także do informacji, że sercem Moto M Plus ma być ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 z układem graficznym Adreno 510.

Źródło: Weibo przez TechDroider